دادستان مهریز: مطالبه‌گری خبرنگاران عاملی برای پیشگیری از فساد است

یزد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان مهریز گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری مستمر خبرنگاران از مدیران باید در جامعه نهادینه شود و تحقق آن مورد حمایت نظام است و مانع بروز و ظهور فساد می‌شود.

علی زارع عصر یکشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه ( اول تا هفتم تیر ) در گفت و گو با خبرنگاران به اهمیت و نقش خبرنگاران در اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی اشاره کرد و افزود: مطالبه‌گری و آزادی بیان در چارچوب مقررات و حمایت از خبرنگاران برای پوشش اخبار نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها دارد.

وی ادامه داد: خبرنگاران باید همیشه به وظیفه ذاتی خود که تهیه و انتشار اخبار صحیح و مورد نیاز مردم و جامعه است عمل کنند و مجموعه قضایی همواره از حضور و فعالیت اصحاب رسانه حمایت کرده و برای رسیدن به اهداف باید این همراهی و مشارکت‌ها ادامه داشته باشد .

این مسوول قضایی اظهار کرد: منفعل عمل کردن خبرنگاران در برخی مواقع خود عملی در شکل‌گیری برخی انحرافات است و داشتن جامعه‌ای پویا و سالم با حضور خبرنگاران فعال، قانونمند و آگاه به مسائل شکل می‌گیرد و باید با همکاری هم زمینه تحقق این هدف مهم را فراهم کنیم .

زارع به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید اشاره کرد و یادآور شد: تحقق این امر مهم و اجرای منویات معظم‌له جزو برنامه‌های مهمی است که توسط دادگستری و دادستانی در منطقه با حمایت و همراهی سایر دستگاه‌ها و بخش‌خصوصی پیگیری می‌شود.

وی به مطالبه مردم در خصوص انتقال پاسگاه شهید مدنی به محل دیگر اشاره کرد که جزو برنامه‌های مهم است و تاکنون برای جابه‌جایی آن با تلاش فرماندار و مسوولان استان اقدام‌های خوبی صورت گرفته و امسال با جدیت تا تحقق کامل پیگیری می‌شود.

همچنین رییس دادگستری مهریز به اهمیت همکاری و مشارکت خبرنگاران با مجموعه قضایی شهرستان به عنوان ضرورت اشاره کرد و گفت: نقش بی‌بدیل فعالان رسانه در پیگیری برنامه‌ها و همکاری در انجام اهداف امری لازم و باید بیش از گذشته مورد عنایت قرار گیرند.

مرتضی حدادزاده افزود: همکاری خبرنگاران با روابط عمومی دادگستری برای تهیه و انعکاس به موقع و مناسب اخبار مورد تایید است و در شهرستان تعامل خوبی وجود دارد و امسال به دنبال تقویت آن هستیم تا بتوان مردم را در جریان فعالیت‌ها قرار داد.

وی اظهار کرد: در یکسال اخیر یک هزار پرونده در بخش‌های مختلف توسط قضات بررسی و منجر به صدور رای شده و به خاطر وجود پاسگاه شهید مدنی از لحاظ تعداد پرونده بعد از مرکز استان بیشترین آمار مربوط به این شهرستان است، امیدواریم بتوان همانند گذشته در خدمت مردم باشیم .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =