۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83828915
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس انگلیس حمله شهر ردینگ را تروریستی اعلام کرد

لندن – ایرنا – پلیس انگلیس حادثه دیروز (شنبه) شهر ردینگ را که سه کشته بر جای گذاشت، تروریستی اعلام و مهاجم را فردی به نام «خیری سعدالله» معرفی کرد.

«نیل باسو» رئیس دایره ضدتروریسم پلیس انگلیس روز یکشنبه (۱ تیر ۱۳۹۹) با اعلام این خبر افزود که مهاجم ۲۵ سال سن داشته و لیبیایی تبار است. وی افزود که با توجه به تحقیقات به‌عمل آمده،  پلیس به دنبال مهاجم دیگری نمی‌گردد 

این مقام امنیتی حادثه دیروز را هولناک توصیف اما تصریح کرد که نیازی به افزایش سطح هشدار امنیتی نیست. وی از مردم خواست همچنان نسبت به تحرکات مشکوک هوشیار باشند.

منابع خبری انگلیس بامداد امروز گزارش دادند که در جریان حمله با سلاح سرد در منطقه «فوربری گاردنز» شهر ریدینگ سه کشته و چند نفر مجروح شدند.

براساس این گزارش، مهاجم با چاقو به سمت مردم حمله و تعدادی را از ناحیه گردن و بازو زخمی کرده است.

پلیس حوالی ساعت ۱۹ دیروز در محل حادثه حاضر و مهاجم را طی عملیاتی دستگیر می‌کند.  

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در واکنش به این حادثه در توئیتی نوشت: ذهن من همراه آن‌هایی است که بر اثر این حادثه تکان دهنده در شهر ردینگ آسیب دیده‌اند. همچنین از نیروهای اورژانس حاضر در محل قدردانی می‌کنم.

سخنگوی دفتر نخست وزیری همچنین اعلام کرد بوریس جانسون امروز برای گفت‌وگو با مقام‌های امنیتی و اعضای دولت درباره جزئیات این حادثه تشکیل جلسه داده است.

حادثه دیروز در حالی صورت گرفته که سطح هشدار امنیتی در انگلیس، کمتر از یک سال پیش با یک مرحله کاهش به درجه «قابل توجه» رسید.

این مرحله به این معناست که احتمال حمله تروریستی قویاً ممکن است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =