امام جمعه مهریز: مجموعه قضایی بر گرانی کالا نظارت کند

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: مجموعه دستگاه قضایی با همکاری سایر نهادها به خصوص تعزیرات حکومتی و با حمایت مردم بر گرانی کالاها و خدمات عمومی که فشار مضاعفی بر اقشار آسیب‌پذیر جامعه وارد کرده است، بیشتر نظارت کند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز یکشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه ( اول تا هفتم تیر) در دیدار رییس دادگستری، دادستان و جمعی از اعضای شوراهای حل اختلاف شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه هفتم تیر به خصوص شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وفادار نظام و انقلاب ، از تلاش این نهاد قدردانی کرد و افزود: تورم و گرانی لجام گسیخته ماه‌های اخیر موجب نارضایتی مردم و فشار زیادی بر آنها شده است .

وی ادامه داد: برای کنترل قیمت‌ها و پیشگیری از تورم و گرانی بیشتر که از جمله مطالبات مهم مردم است، نقش مجموعه قضایی و قضات در کنار سایر دستگاه‌های مسوول اجرایی در مورد نظارت و بازرسی مستمر بر کسی پوشیده نیست و باید همه به وظایف قانونی خود با دقت عمل کنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز با اشاره به اینکه مردم همواره دین خود را به خوبی به نظام و انقلاب ادا کرده اند و همچنان با کمال عزت و افتخار در مسیر ولایت فقیه حرکت می‌کنند، اظهار کرد: خدمت به مردم و رسیدگی به آنها توسط مسوولان وظیفه دینی و انقلابی است.

محی‌الدینی تصریح کرد: مردم از مسوولان اجرایی و قوه قضاییه انتظار نظارت بیشتر و رسیدگی جدی‌تر به وضعیت بازار و نحوه عرضه کالا و خدمات را دارند  که در این راه تاکنون به خصوص توسط رییس این قوه در مبارزه با فساد گام‌های خوبی برداشته شده که مورد تاکید و تایید آحاد مردم ولایتمدار است .

رییس حوزه علمیه مهریز در ادامه گفت: همکاری مردم با مسوولان و تقویت روحیه مطالبه‌گری و پرسشگری در قبال مسایل گوناگون در حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و معضلات فرهنگی و ناهنجاری‌ها موثر است و باید همه در کنار هم برای تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی که ثمره خون شهیدان است تلاش کنیم .

محی‌الدینی به هفته قوه قضاییه و اهمیت صداقت، امانت‌داری ،خدمت جدی و مخلصانه به مردم و تکریم ارباب رجوع در مجموعه قضایی به عنوان اولویت اشاره کرد و یادآور شد: برخورد با فساد در هر مرتبه و موقعیتی جزو اهداف انقلاب اسلامی است که هم‌اکنون در این مجموعه و از درون آن آغاز شده است .

امام جمعه مهریز اظهار کرد: هرچند حضور یک عنصر ناباب در دستگاه قضا می‌تواند زحمات قضات شریف، پاکدامن و کارکنان امین را خدشه دار کند ولی همه مردم به خوبی به ثمره و کارهای گسترده‌ای که انجام می‌شود واقف هستند و موارد را به خوبی تشخیص می‌دهند.

محی‌الدینی همچنین از فعالیت اعضای شوراهای حل اختلاف و سایر بخش‌های مرتبط مجموعه قضایی که سالانه در این شهرستان به خاطر موقعیت خاص و قرار گرفتن در کنار جاده اصلی کشور به فعالیت و خدمت صادقانه مشغول هستند، قدردانی کرد.

در این دیدار رییس دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب و تعدادی از اعضای شوراهای حل اختلاف به طرح دیدگاه‌ها و برخی مطالبات مردمی اشاره کردند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =