استان تهران نیاز به هزار مدرسه دارد

تهران-ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به دوشیفته بودن اغلب مدارس این استان گفت: استان تهران نیاز به یکهزار مدرسه ۱۵ کلاسه جدید دارد تا میانگین تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس به استاندار کشوری برسد.

به گزارش روز یکشنبه اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، علی شهری اظهارداشت: ساخت فضاهای آموزشی در شهر و شهرستان‌های استان تهران بدون وقفه در حال انجام است و توان حداکثری اعتباری دولت و خیرین مدرسه ساز در احداث مدارس نوساز مورد توجه قرار گرفته است اما همچنان تهران نیازمند ساخت مدارس جدید است.

وی با بیان اینکه میانگین تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس استان تهران حدود ۳۲ نفر در هر کلاس است، افزود: در حال حاضر استان به یکهزار مدرسه ۱۵ کلاسه جدید نیاز دارد تا میانگین تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس به ۲۴ نفر در هر کلاس که استاندارد کشوری است، برسد.

شهری گفت: افزایش تعداد دانش‌آموزان در برخی مناطق آموزشی استان تهران فضا را به سمتی سوق داده است که اغلب مدارس دوشیفته شده‌اند و مدیران مدارس برای کنترل تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس مجبور به استفاده از شیفت دوم هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران افزود: هر مدرسه نوساز که توسط اداره کل احداث می‌شود، ادارات آموزش و پرورش مناطق تلاش می‌کنند به جهت کنترل تعداد دانش‌آموزان در هر کلاس درس از شیفت دوم مدارس نیز استفاده کنند.

وی بیان کرد: هر یک باب مدرسه‌ای که در این استان احداث می‌شود، ارزشی معادل ۲ مدرسه برای ادارات آموزش و پرورش دارد.

شهری اظهارداشت: به همین منظور، خیرین مدرسه ساز نیز در صورت احداث یک باب فضای آموزشی در استان تهران مطمئن باشند که به اندازه دو مدرسه از آن فضای آموزشی استفاده خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از خیرین مدرسه‌ساز که همواره در ساخت فضاهای آموزشی مشارکت داشته و برای آینده سازان این کشور از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند، دعوت کرد تا ضمن ساخت یک واحد آموزشی در استان تهران، در واقع ۲ واحد آموزشی به ادارات آموزش و پرورش تحویل دهند تا کودکان و نوجوانان بیشتری بتوانند و در آرامش به تحصیل بپردازند.

۲ میلیون و ۷۵هزار و ۹۴۰ دانش‌آموز در هشت هزار و ۳۱۵ مدرسه استان تهران تحصیل می‌کنند که این مدارس شامل ۷۰هزار و ۱۰۹ کلاس درس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =