استاندار فارس: ساختار شهرداری‌ها باید چابک شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس با تاکید بر لزوم کوشش برای چابک سازی و عملیاتی کردن ساختار شهرداری‌ها گفت: برای این کار نیز شهرداران به سبب اینکه با مسائل این نهاد در ارتباط هستند، بهتر از هر فرد دیگری می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در همایش سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس در شیراز افزود: به همین منظور شهرداران باید طرح‌ها و پیشنهادهای خود را برای اصلاح ساختار شهرداری‌ها به شورای عالی استان و یا از طریق دولت و مجلس شورای اسلامی به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ارائه دهند.
وی، شهرداران را رابط نزدیک دستگاه‌های حاکمیتی و منتخبان مردم با مردم دانست و ااظهار داشت: شهرداران باید در حوزه‌هایی مانند حقوق، مهندسی، اقتصاد، مسائل اجتماعی و روان‌شناسی با اصول کلی آشنایی داشته باشند تا بتوانند از مشاوران متخصص بهره‌مند شوند و از عملکرد تک بُعدی فاصله بگیرند.
استاندار فارس، با اشاره به وجود ۲ رویکرد حمایتی و اقتصادی نسبت به سازمان همیاری شهرداری‌ها بیان کرد: از یک بنگاه اقتصادی نمی‌توان انتظار داشت صرفا یک رویکرد حمایتی داشته باشد و باید بیشتر نگاه اقتصادی به سازمان همیاری حاکم باشد که با جلب مشارکت سرمایه‌گذاران و شهرداری‌ها در پایان سال، سود مناسبی را به آنها ارائه کند.
رحیمی ادامه داد: همچنین ارائه خدمات مناسب و استاندارد به شهرداری‌ها هم باید مزیت سازمان همیاری شهرداری‌ها باشد و انتظار می‌رود اگر کاری از طرف شهرداری‌ها به سازمان همیاری محول شد با کیفیت بالاتر، سرعت بیشتر و قیمت پایین‌تر انجام شود.
استاندار فارس اضافه کرد: بر اساس اساسنامه و قانون، سازمان همیاری شهرداری‌ها، می‌تواند خدمات مختلفی در حوزه های مشاوره‌های مالی و حقوقی، بافت فرسوده و فضای سبز به شهرداری‌ها ارائه کند.
وی بیان داشت: از آنجا که سازمان همیاری شهرداری‌ها از برخی الزامات قانونی معاف است، مزیت مناسبی برای انجام پروژه‌های مرتبط با شهرداری‌ها در اختیار دارد که باید از آن استفاده کند.
استاندار فارس اافزود: اعضای هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌ها نیز باید افرادی پایبند به مسائلی مانند شفافیت مالی باشند تا شهرداری‌ها، سازمان‌های نظارتی و دیگر مجموعه‌های مرتبط در جریان کامل مسائل باشند.
رحیمی ادامه داد: از دیگر خصوصیات اعضای هیات مدیره سازمان همیاری، امانت‌داری، دست پاکی، چشم پاکی، تسلط بر حوزه کاری و شناخت حوزه مسوولیت است و لازم است در انتخاب هیات مدیره این ویژگی‌ها مدنظر قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =