افزایش سالانه یک میلیون مشترک جدید برق در کشور

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) ضمن مقایسه شاخص‌های صنعت برق با رشد جمعیت گفت: سالانه بیش از یک میلیون مشترک جدید به شبکه اضافه می‌شود.

به‌گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «محمدحسن متولی‌زاده» روز شنبه در نشست مدیران ارشد وزارت نیرو با معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: بیش از هزار مگاوات هم سالانه به مصرف صنعتی کشور اضافه می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه بر طرح‌های توسعه‌ای و ساخت و سازها، تمرکز سیاست‌های اخیر وزارت نیرو بر اقدام‌های ساز و کاری است.
متولی زاده گفت: مهمترین دستاوردی که در هوشمندسازی و تحول دیجیتال مورد انتظار است، ارائه خدمات غیر حضوری به صورت ۱۰۰ درصد بوده که در سال جاری تحقق پیدا خواهد کرد.
مدیرعامل توانیر ادامه داد: امسال به ۱۰ هزار خانوار عشایر، مولدهای خورشیدی قابل حمل تحویل می‌شود که شامل یک پنل ۱۰۰ کیلوواتی به همراه تجهیزات آن است که می‌تواند انرژی برق مورد نیازشان را تامین کند.
وی  اظهار داشت: بخش عمده‌ای از شبکه‌ها بویژه در روستاها فرسوده است که امسال با سرعت بیشتری در این زمینه تلاش خواهد شد.
مدیرعامل توانیر درباره طرح‌های تشویق محور هم گفت: سال ۹۸ با مبادله موافقت‌نامه با بیش از ۱۲۰ هزار مشترک صنعتی و کشاورزی، طرح‌های تشویقی اجرا شد.
وی گفت: سه هزار و ۸۷۴ مگاوات در روز پیک، کاهش مصرف با اجرای این طرح ها محقق شد و ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش همکاری به این مشترکان داده شد.
این مقام مسوول افزود: در ۱۰ سال گذشته به طور متوسط رشد ۵.۲ درصدی را تجربه کردیم که با ادامه این روند در پنج سال آینده پیک ما به بالای ۸۵ هزار مگاوات خواهد رسید.
متولی‌زاده گفت: با اقدام‌های تشویقی، رشد پیک مصرف تا یک درصد محدود شد که ادامه آن بسیار ضروری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha