۵۰ کیلومتر شبکه توزیع آب ابرکوه نیاز به بازسازی دارد

یزد - ایرنا - مدیر امور آب و فاضلاب (آبفا) ابرکوه با بیان اینکه ۲۵ درصد از شبکه توزیع آب شرب این شهر فرسوده است ، گفت: حدود۵۰ کیلومتر آن نیاز به تعویض و بازسازی دارد.

سیدمحسن پورسید عصر یکشنبه به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب ( اول تا هفتم تیرماه ) در گفت و گو با ایرنا  بدون اشاره به اعتبار مورد نیاز ، افزود: هم اکنون آب شرب مردم  این شهر به صورت بهداشتی از طریق ۱۹۵ کیلومتر شبکه توزیع ، تامین می شود.

وی با بیان اینکه آب شرب مردم از طریق ۱۴ حلقه چاه تأمین می‌شود، اضافه کرد: روزانه ۱۱ هزار مترمکعب آب استحصال و توزیع می شود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش دارد.

مدیر آبفا ابرکوه با اشاره به شیوع ویروس کرونا تاکیدکرد: خط قرمز این مدیریت ، تامین و توزیع آب شرب  ، سلامت و بهداشتی بودن این ماده حیاتی است و در این راستا به صورت  شبانه روزی با هدف بهبود کیفیت آب مصرفی مردم، مخازن آب کوثر و غدیر با دستگاه الکترولیز نمک طعام ضدعفونی  می شود.

پورسید ادامه داد: اجرای این طرح بهداشتی با نظارت کامل کارشناسان شبکه بهداشت و توسط این مدیریت انجام می شود.  

وی با اشاره به اینکه ذخیره آب شرب شهر ابرکوه وضعیت مطلوبی دارد ،حجم ذخیره چهار مخزن را مجموعا ۲۰ هزار مترمکعب ذکر کرد.

پورسید خاطرنشان کرد: از هفته صرف جویی مصرف آب پارسال تاکنون حدود سه میلیون مترمکعب آب استحصال و توزیع شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب ابرکوه بیان کرد: دریکسال گذشته برای تامین آب شرب مردم ۸۰۰ متر خط انتقال در طرح توسعه قرار گرفت و برای اجرای این طرح چهار میلیارد ریال هزینه شده است .

 پورسید ، ۸۵۰ متر توسعه اصلاح شبکه سطح شهر برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی مردم ، ۲هزار و ۷۶۰ مورد آزمایش کلرسنجی ، سه هزار و ۲۵۰ مورد آزمایش باکتریولوژی بر روی ۵۵۰ نمونه و اجرای برنامه ایمنی آب با پیشرفت ۷۰ درصد را برخی از فعالیت  این اداره ذکر کرد.

آب شرب  حدود ۱۴ هزار مشترک آبفا ابرکوه از ۱۴ حلقه چاه ، ۱۰۱ کیلومتر خط انتقال و ۱۹۵ کیلومتر شبکه توزیع تامین می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =