۶۰ درصد مبتلایان به کرونا در خاش را مردان تشکیل می‌دهند

زاهدان - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خاش سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۶۰ درصد مبتلایان بیماری ویروسی کرونا در این شهرستان را مردان تشکیل می‌دهند.

علی نقی‌زاده روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۸۱ درصد موارد مثبت کووید - ۱۹ در خاش در سنین ۱۵ تا ۶۰ سال هستند.
وی بیان کرد: ۶۷ درصد از جمعیت شهری خاش به بیماری کرونا مبتلا شده اند و از اسفند پارسال تاکنون ضریب افزایشی ماهانه مبتلایان چهار درصد بوده است.

رییس مرکز بهداشت خاش ادامه داد: ۱۰ درصد از مبتلایان کووید - ۱۹ در خاش را کادر بهداشتی، ۱۰ درصد کارکنان دولت، سه درصد کسبه و بقیه را مشاغل آزاد و سایر تشکیل می دهند.
وی اظهار داشت: هم اینک روزانه به طور متوسط حداقل ۱۰ مورد جدید از ابتلا به کرونا در خاش شناسایی می شود و وضعیت این شهرستان بین زرد و قرمز قرار دارد.
نقی زاده گفت: بعد از کانون بحرانی روستای نجف آباد، اکنون شاهد شیوع بیماری در ناصرآباد و اسماعیل آباد هستیم که ضروریست در این مناطق علاوه بر توجه به مساله مهم تامین آب آشامیدنی، محدودیت های اجتماعی در اولویت قرار گیرند و نمازهای جمعه، جماعات و آیین های  اجتماعی دیگر ممنوع اعلام شوند.
به گزارش ایرنا خاش از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =