پیشنهاد جایگزینی خود معرفی مشمولان کردستانی به جای اعزام دسته جمعی ارائه شد

سنندج - ایرنا - معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: این استان پیشنهاد کرده به منظور پیشگری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خود معرفی مشمولان جایگزین اعزام دسته جمعی آنان شود.

سرهنگ علی جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه خودمعرفی مشمولان خدمت مقدس سربازی به پادگان‌های آموزشی از ابتدای امسال آغاز شده است، اظهار داشت: در ۲ نوبت اردیبهشت و خرداد امسال حدود ۲۲۰ نفر از مشمولان کردستان خود را به پادگان‌های آموزشی معرفی کرده و مشغول گذراندن خدمت مقدس سربازی شدند.

وی افزود: طبق اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا، کردستان در وضعیت قرمز شیوع این ویروس قرار داشته و به همین دلیل فرماندهی انتظامی استان به سازمان وظیفه عمومی ناجا پیشنهاد کرده که تمام اعزانی‌های این استان به صورت خود معرفی باشد و انجام این مهم نیز نیازمند موافقت سازمان وظیفه عمومی است.

وی اضافه کرد: سازمان وظیفه عمومی ناجا به منظور تامین نیروی انسانی پادگان‌ها موظف شده یکم و سوم هر ماه نسبت به اعزام مشمولان جدید اقدامات لازم را انجام دهد که این روند در کردستان نیز همانند سایر نقاط کشور طبق برنامه انجام ‌می‌شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان یادآور شد: امروز در نوبت تیر ماه بدلیل تعداد کم مشمولان نظام وظیفه کردستان و پنج استان دیگر، سازمان تصمیم گرفت اعزامی‌ها را از ۲ روز به یک روز تغییر دهد.

وی تاکید کرد: علاوه بر آن برخی ناهماهنگی‌های داخل استان و همچنین عدم رعایت مواد بهداشتی از جانب خانواده‌های مشمولان برای ساعاتی در مقابل ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج تجمع صورت گرفت و علیررغم توصیه‌های مسوولان برخی از افراد نسبت به رعایت موازین بهداشتی اقدام نکردند.

سرهنگ جعفری گفت: ماموران این معاونت که به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبق دوره‌های گذشته در بدو ورود به تمام مشمولان ماسک رایگان اهدا ‌کردند و نسبت به ضد عفونی دست‌های مشمولان و اتوبوس‌های حامل آنها نیز اقدام شد.

وی افزود: همچنین پزشک و پرستار بهداری نیز نسبت به تب سنجی و غربالگری مشمولان در محل درب ورودی حاضر شده بود و نسبت به انجام این مهم اقدام کردند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ظهر یکشنبه اول تیر ماه در مجموع ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۹۶۲۳ نفر رسید.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =