آگاهی‌بخشی موثر در فضای مجازی رویکرد موفق اطلاع‌رسانی دینی است

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه نورآباد گفت: باید برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی با مدیریت فضای مجازی از فرصت ها استفاده کرده و گام موثری برای گسترش ارزش‌های اسلامی و انسانی در جامعه برداشته شود.

حجت الاسلام علی اکبر جمیاری روز یکشنبه در دیدار با کارکنان اداره تبلیغات اسلامی دلفان افزود: تبلیغات جزء امور واجب دین است  که در عصر کنونی که ابزارهای ارتباط و وسایل تبلیغ  فراهم است و تبلیغ دین در  ‏نظر رهبر انقلاب اسلامی ، از اصول بسیار مهم اسلام عزیز محسوب می‏شود.

وی افزود: تبلیغ به معنای بیان خوبیها و تشویق به اموری که اسلام ان را درست دانسته و ترسیم بدی ها و نشان دادن راه گریز و منع از آن موارد می‏باشد.

وی  تاسیس سازمان  تبلیغات اسلامی  در ساماندهی تبلیغات و شکوه و هماهنگی  مراسم ها بسیار تاثیرگذار دانسته و باید محتوای تبلیغات با ارزش های دینی همسو بوده و به طریقی بیان شود  شود که برای نسل جوان  جاذبه آفرین  و جذاب باشد. 

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی با  ازنهاد های انقلابی و مردمی خود به دنبال ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی  است که به دستور امام راحل و برای تبلیغ دین، عقاید و معارف اسلامی تأسیس شد.

وی از عملکرد این نهاد فرهنگی و مذهبی  در فعالیت های دینی و اجتماعی ، اطلاع‌رسانی مذهبی ،  و پاسخ به شبهه میان مردم  در منطقه قدردانی کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دلفان تصریح کرد:تبیین ارزش های معارف  دینی در  رویکرد اداره تبلیغات اسلامی دلفان باشد.


جمیاری با تاکید بر اینکه نهاد یادشده متولی اصلی ترویج و تبلیغ دین در جامعه است با تجلیل از تلاش های صورت گرفته خواستار تقویت جدی  و حمایت‌های جانبه از فعالیت های فرهنگی و قرآنی در حوزه‌های تبلیغی و زیربنایی شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی دلفان هم اظهار کرد: به مناسبت گرامی داشت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی و هفته اطلاع‌رسانی دینی، برنامه هایی از سوی این نهاد تهیه و اجرا می شود.

حجت‌الاسلام علی شاهیوندی گفت: تجدید میثاق با شهدا ، تجلیل از فعالان ممتاز  فرهنگی، مذهبی و قرآنی ، دیدار با خانواده معظم  شهدای روحانی ، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا از جمله برنامه‌هاست.

وی افزود: سخنرانی در نماز جمعه، تجلیل از فعالان فرهنگی، تجلیل از خانواده های کارکنان شاغل و بازنشسته، برگزاری همایش روحانیان، مداحان ، هیات مذهبی ، و برگزاری مسابقه فرهنگی ، مذهبی و کارکنان  به صورت مجازی و با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از دیگر برنامه‌ها است.

هم اکنون ۶۷ خانه عالم در شهرستان دلفان  فعالیت دارد.

هر سال در ماه رمضان و محرم۱۵۱  مبلغ دینی به مناطق شهری و روستایی شهرستان دلفان اعزام می‌شوند که امسال به خاطر شرایط کرونایی این اعزام در ماه رمضان ۹۹ انجام نشد.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =