فضای جامعه برای مخلان نظم و امنیت عمومی باید ناامن شود

قزوین - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین یکی از ارکان مهم هر نظام و حاکمیت را مقوله امنیت دانست و گفت : فضای جامعه برای مخلان نظم و امنیت عمومی باید ناامن شود.

 محمد قاسمی روز یکشنبه در دیدار فرمانده انتظامی استان قزوین به همراه معاونین و سایر فرماندهان پلیس های تخصصی در دادسرای مرکز استان با رییس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب قزوین به مناسبت هفته قوه قضاییه افزود : اگر امنیت در سطوح مختلف جامعه احساس نشود، بنیان آن نظام متزلزل و خدشه دار خواهد شد، از این رو امنیت در جامعه همانند نعمتی الهی است که بسیاری از جوامع از این نعمت برخوردار نیستند و رنج می برند.

وی یادآورشد : همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند، امنیت یکی از دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است که بحمدالله تاکنون با تلاش و هم افزایی تمامی ارکان نظام تحقق یافته است، اما مقوله امنیت باید در تمام ابعاد مختلف اعم از اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... محقق شود تا بتوانیم شاهد یک امنیت صد درصدی در کشور باشیم.

داستان قزوین در ادامه با بیان اینکه نیروی انتظامی بازوی توانمند دستگاه قضایی در راستای تحقق عدالت و امنیت است، افزود : هدف مشترک دستگاه قضایی و نیروی انتظامی تحقق امنیت و عدالت و همچنین اجرای صحیح قانون است و اگر هر یک از این دو دستگاه در انجام وظایف و تکالیف خود غفلت و کوتاهی کنند، اهداف مورد نظر دست نیافتنی و خدشه دار خواهد شد و همین موضوع می تواند موجب بروز مسائل امنیتی در کشور شود.

قاسمی تاکید کرد: با حضور آیت الله رییسی در قوه قضاییه، تحول خواهی و تحول پذیری در این قوه آغاز شده و این موضوع باید در تمامی دستگاه های مرتبط نیز مورد توجه قرار گیرد و نیروی انتظامی به عنوان یکی از دستگاه های موثر در تحقق اهداف قوه قضاییه، باید همگام با دستگاه قضایی در مسیر تحول حرکت کند و در اولویت کاری خود و در تمامی ابعاد سازمانی نیز مورد توجه قرار گیرد.

این مقام قضایی استان اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرم، احیاء حقوق عامه، مبارزه با فساد و مفسد، حفظ حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع از سیاست های مهم قوه قضاییه است که تحقق آن نیازمند مشارکت تمامی دستگاه ها بخصوص نیروی انتظامی است و این موضوع باید بسیار مورد تاکید و توجه قرار گرفته و همه در این راستا گام بردارند.

وی به اقدامات مشترک دستگاه قضایی و انتظامی استان قزوین اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته، اقدامات قابل توجهی از جمله آموزش ضابطین و بازدیدهای سرزده و نوبه ای از مراجع انتظامی برنامه ریزی و اجرایی شد و بدون شک هدف از این اقدامات، ارتقاء سطح کیفیت خدمات بود که در این خصوص نتایج و دستاوردهای خوبی حاصل شد و ضروری است، این اقدامات در سال جاری نیز تداوم داشته و با قوت و جدیت در دستور کار هر دو دستگاه باشد و نشست های مشترک و تخصصی نیز به منظور شناسایی خلاءها و رفع نواقص به صورت مستمر برگزار شود.

قاسمی یادآورشد : یکی از راهکارهای تحقق امنیت، ناامن کردن فضا برای مخلان نظم و امنیت عمومی است و نباید اجازه دهیم افراد سابقه دار، شرور و اراذل و اوباش فرصت عرض اندام پیدا کنند و باید به صورت مستمر تحت رصد دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و سایر دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی قرار گیرند، تا قبل از این که بخواهند دست به اقدامات شرورانه بزنند، خود را در چنگال قانون گرفتار ببینند.

دادستان مرکز استان قزوین به طرح شناسایی و برخورد با اخلال گران در نظم و امنیت عمومی اشاره کرد و افزود : یکی از برنامه های دادستانی در سال جاری برخورد قاطع و بدون اغماض با مخلان نظم و امنیت عمومی است و احکام این افراد نیز در ملاءعام به اجرا درخواهد آمد و انتظار این است، نیروی انتظامی در اجرای این طرح، از تمام ظرفیت و توان خود به خوبی استفاده کند تا اجرای آن با موفقیت همراه باشد و قطعا همکاران قضایی ما هم حضور مستمر و موثر خواهند داشت و هرچقدر نیروی انتظامی موفق عمل کند، دستگاه قضایی نیز در پیشگیری از وقوع جرم و همچنین کاهش ورودی پرونده ها، به اهداف مورد نظر دست خواهد یافت.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطر نشان کرد: تحقق امنیت و احساس امنیت مختص اقدامات و فعالیت های سازمانی دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و سایر دستگاه های متولی نیست، بلکه این موضوع نیازمند مشارکت تمامی دستگاه ها، نهادها و آحاد جامعه به فراخور وظایف و تکالیف است و اگر هر یک از این مجموعه غفلت کند، امنیت خدشه دار خواهد شد و اگر هرچقدر بتوانیم در مسیر قانون گام برداریم و جامعه را به سمت قانونمدار سوق دهیم، امنیت و آسایش در جامعه حکم فرما خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =