رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی: رسانه‌ها آگاهی‌ حقوقی مردم را افزایش دهند

ارومیه - ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: رسانه ها باید نسبت به کشف مسایل اصلی حقوقی و قضایی استان اقدام کرده و آگاهی‌های حقوقی مردم را نیز افزایش دهند.

 علی‌اکبر گروسی روز یکشنبه در آیین افتتاح شعبه شورای حل اختلاف مطبوعات، رسانه و تبلیغات آذربایجان‌غربی افزود: رسانه‌ها به لحاظ ماهیت کاری و وظایفی که قانون برای آنها تعیین کرده می‌توانند به مشکلات استان ورود پیدا کرده و کار نظارت و انتقادی خود را انجام دهند.

وی اظهار داشت: رسانه‌ها نقش نظارتی مهمی در کشور ایفا کرده و همواره در این موضوع یار و مددکار مسوولان بوده‌اند.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی ادامه داد: رسانه‌های قوی، هوشمند و تخصصی در حوزه‌های مختلف می‌توانند به صورت مکتوب و مجازی حرف مردم و منویات نظام را به اطلاع مدیران رسانده و به مدیران استانی در انجام وظایف خود کمک بزرگی کنند.

"گروسی" با بیان اینکه دادگستری استان پشتیبان رسانه‌های فعال، هوشمند و پیگیر آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود ادامه داد: مدیران استان باید در مقابل رسانه‌ها و سووالات و تحلیل‌های آنان سعه‌صدر داشته باشند.

گروسی افزود: معتقدیم در شورای حل اختلاف مطبوعات، رسانه و تبلیغات با استفاده از عقل جمعی و مشورت می‌توان بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ کرد.

وی اظهارداشت: رسانه‌ها نیز باید سعی و تلاش خود را انجام دهند تا نسبت به کشف مسایل اصلی حقوقی و قضایی استان اقدام کرده و آگاهی‌های حقوقی مردم را نیز افزایش دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم با تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضاییه به دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه اظهار داشت: راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف مطبوعات، رسانه و تبلیغات گام موثری در حمایت از اصحاب رسانه است.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری ادامه داد: با افتتاح این شعبه اصحاب رسانه به راحتی مشکلات پیش آمده را حل کرده و در پرونده‌های قضایی خود با موانع متعددی روبرو نخواهند شد.

شعبه شورای حل اختلاف مطبوعات، رسانه و تبلیغات آذربایجان‌غربی به منظور رسیدگی سریع و به موقع به پرونده های قضایی اهالی رسانه در ارومیه راهاندازی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =