۷۰ درصد جرایم دامغان ریشه در اعتیاد دارد

سمنان-ایرنا- فرمانده انتظامی دامغان گفت: بیشترین دستگیری‌های شهرستان را افراد جوان، بیکار، معتاد و زیر ۴۰ سال تشکیل می‌دهند و ۷۰ درصد جرایم ریشه در اعتیاد دارد.

سرهنگ سیدرضا علوی روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه در دفتر فرماندهی انتظامی شهرستان به افزایش ۱۵ درصدی کشف سرقت در سال ۹۹اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال ۳۶۷ مورد سرقت کشف شد در حالی‌که این کشف در سه ماهه نخست سال گذشته ۳۳۰ مورد بود.

وی اظهار داشت: در سال ۹۹  تاکنون پنج فقره کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰ میلیون ریال در شهرستان توقیف شد.

علوی تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر در دامغان باتوجه به انجام طرح‌های ارتقای ضریب حفاظت فیزیکی به خوبی عمل کرده است.

وی ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال یکهزار و ۲۷۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح شهر و جاده‌های برون شهری شهرستان دامغان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۰۰ درصد افزایش داشته است. 

علوی اضافه کرد: در راستای مبارزه با جرایم از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۱۶۰ پاتوق و باند فساد اخلاقی، مواد مخدر و سرقت متلاشی شده است. 

وی افزود: در سه‌ماهه نخست امسال ۲۰۸ نفر در شهرستان دامغان دستگیر شدند که از این تعداد ۱۰۰ مورد مربوط به مواد مخدر بود. 

علوی به اجرای طرح ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در آینده نزدیک با صدور بیانیه و اطلاعیه های مختلف، ممنوعیت دوچرخه سواری عمومی بانوان در سطح شهر اعلام و مکان‌هایی برای ورزش بانوان در نظر گرفته می‌شود، مطابق این طرح در صورت تکرار دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر، دوچرخه توقیف و مطابق قوانین با فرد متخلف برخورد می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: در سه ماهه نخست سال ۹۹، چهار هزار و ۸۰۶ مورد ارتباط مردمی با پلیس ۱۱۰ ثبت شد که به نسبت سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است و همچنین تاکنون ۲۸۸ مورد تماس با سامانه ۱۹۷ گزارش شده است. 

فرمانده انتظامی شهرستان دامغان  اظهار داشت: انجام ۷۶۶ مورد تعویض پلاک، صدور ۳۶۷ فقره گواهینامه، ۱۲۰ مورد آموزش همگانی، ارائه ۹۰۵ مورد مشاوره، ثبت پنج هزار و ۶۸۲ مورد مراجعه حضوری مردم و توقیف ۳۴۹ خودرو و موتورسیکلت متخلف، از دیگر اقدامات پلیس ناجا در شهرستان بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =