دستگاه قضایی نقش مهمی در ارتقای امنیت جامعه دارد

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با بیان اینکه دستگاه قضایی نقش مهمی در ارتقای امنیت جامعه دارد، گفت: باید از فسادهای گریم شده جلوگیری شود.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در دیدار رئیس کل دادگستری و مدیران ارشد دستگاه قضایی استان قزوین که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، افزود : در مهندسی، دین ایمان و تقوا بسیار مهم دیده شده و خروجی ایمان و تقوا در یک محصول عظیم به نام کرامت مطرح شده است.

وی با بیان اینکه کرامت با شکل‌های مختلف بروز و ظهور می‌یابد، تصریح کرد: کرامت در دفاع از حرم در قالب شجاعت، در دستگیری از مردم در قالب بخشش و مواسات و در حوزه کاری ما در قالب عدالت جلوه‌گری می‌کند که بسیار حائز اهمیت و گره گشای مشکلات است.

امام جمعه قزوین در ادامه به موضوع بصیرت اشاره کرد و با تأکید بر اینکه بصیرت میوه خاص مکتب ایمان و تقواست، افزود: خدای متعال صریح و شفاف فرموده کسانی که جانشان با تقوا آمیخته شده و صاحب بصیرت و آگاهی هستند، هیچ افکار شیطانی نمی‌تواند در آنها نفوذ پیدا کند و از مکر و حیله شیطان آگاه شده و خود را از آن در امان نگه می‌دارند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت : در حوزه کاری بنده و شما آن چیزی که بسیار جلوه‌گری می‌کند، روح بصیرت است و هر چه روح بصیرت در این حوزه‌ها ارتقا یابد، موفقیت بیشتری حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه مؤمن همواره به خداوند تکیه می‌کند، گفت: منافقان به خاطر آنکه ریشه نداشته و بدون ثبات هستند تلاش می‌کنند تا به هر چیزی که می‌توانند تکیه کنند تا پایدار بمانند اما مؤمنان همواره به خداوند تکیه دارند و به همین خاطر شجره طیبه‌ای هستند که محکم و پایدار می‌مانند.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: مردم از مجموعه دستگاه قضایی ارتقای امنیت را انتظار دارند و خداوند نیز موضوع امنیت را با جدیت مطرح کرده و ان‌شاءالله تلاش کنیم با اتخاذ تصمیمات محکم و مورد تأیید دین، شاهد ارتقای روز افزون امنیت در جامعه باشیم.

امام جمعه قزوین افزود : اگر مفسدان با امنیت مشغول فساد شوند، مؤمنان در ناامنی زندگی خواهند کرد و نباید اجازه داد برخی با فسادهای گریم شده و در قالب قوانین و مقررات امنیت جامعه را به مخاطره بیندازند و کشور را دچار چالش کنند.

وی تأکید کرد: با درایت و رعایت همه جوانب اجازه ندهیم حق قربانی شود و عدالت زیر پا گذاشته شود و ظالمان زیاده‌خواه با حیله و نیرنگ بتوانند خواسته‌های نامشروع خود را بر گرده مردم سوار کنند.

حجت‌الاسلام‌ نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین نیز در ابتدای این دیدار، ضمن ارائه گزارش یک سال گذشته دستگاه قضایی این استان گفت : فساد برای مجموعه دستگاه قضایی قابل پذیرش نیست و تمام تلاش خود را بر این موضوع متمرکز کرده‌ایم که با جدیت با فساد برخورد کنیم.

وی تصریح کرد: در سال گذشته از تصرف ۱۵۳ هکتار زمین منابع طبیعی جلوگیری شد و در سه ماهه نخست امسال نیز بخاطر برخوردهای سال گذشته شاهد کاهش جدی تصرفات بوده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =