۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83828717
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکل کمبود آب شرب حاشیه‌نشین‌های خلخال برطرف می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با اجرای پروژه زون سه طرح آبرسانی شهر خلخال مشکل کمبود آب در مناطق مرتفع و حاشیه‌نشین این شهر برای همیشه مرتفع می‌شود.

عباس جنگی مرنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اجرای این پروژه ،خرید تجهیزات ،تملک اراضی و آبرسانی به مناطق مرتفع شهر خلخال با ارتفاع بیش از ۹۰ متر از امکانات آبرسانی فعلی این شهر ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارت ملی هزینه خواهد شد.

وی اظهارداشت: با اجرای طرح آبرسانی زون سه شهر خلخال که بخش از طرح بزرگ آبرسانی به این شهر از سد خانقاه بفراجرد است، آب بهداشتی بیش از هفت هزار نفر از اهالی ساکن در مناطق مرتفع و حاشیه‌نشین خلخال از جمله محله اسلام‌آباد برای بلند مدت تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر اجرای شبکه آبرسانی به مناطق مرتفع شهر خلخال یک مخزن ذخیره آب ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعبی در یکی از مناطق مرتفع شهر خلخال راه‌اندازی شده ، افزود: با انتقال آب تولیدی شهر به این مخزن که ارتفاع آن از واحدهای مسکونی بنا شده در بلندترین نقطه شهر خلخال بالاتر است نیازی به استفاده از پمپ‌های تقویت فشار آب برای اهالی ساکن در این مناطق  نخواهد بود.

او تشریح کرد: برای اجرای این پروژه ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در سال جاری تخصیص یافته و هم‌اکنون کار در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار مجری برنده مناقصه این طرح بوده و تلاش می‌شود بهره‌برداری از این طرح تا ۲۲ بهمن امسال و همزمان با افتتاح طرح آبرسانی بزرگ خلخال آغاز شود.

وی همچنین از پایان مطالعات ۲ طرح سدسازی در هشجین خلخال و نشترود اردبیل در سال جاری خبر داد و گفت: با تخصیص آب مورد نیاز از سد شهید عمران پستی هشجین خلخال از وزارت نیرو علاوه بر تامین نیم میلیون مترمکعب از آب موردنیاز شهروندان هشجین، آب بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی  پایین‌دست از با تخصیص یک میلیون مترمکعب آب تامین خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =