۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83828707
۰ نفر

برچسب‌ها

مرمت بافت تاریخی میامی آغاز شد

شاهرود - ایرنا - مسوول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان میامی گفت: مرحله جدید مرمت بافت تاریخی شهر میامی از هفته گذشته آغاز شد.

سید محمد صادق رضویان روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: مرمت بافت تاریخی میامی شامل برچیدن کف ناهمگون با بافت تاریخی و اجرای آجر فرش و آزاد سازی اطراف درختان کهنسال چنار مسیر کوچه آقایان که در فهرست آثار طبیعی ثبت شده‌اند،و اجرای سیم گل و کاهگل بدنه است.

وی هدف از مرمت  را حفاظت از آثار ارزشمند و بافت تاریخی عنوان کرد،و اظهارداشت : در بافت تاریخی میامی کاروانسرای شاه عباسی، مسجد آقایان، آب انبار عمارت، عمارت آقایان، حمام آقایان و تعدادی ساباط و دالان وجود دارد که جلوه خاصی را به سیمای این شهر بخشیده و در همین راستا بافت تاریخی میامی به عنوان یک عنصر تاریخی دارای اهمیت است.

شهرستان میامی دارای چهار منطقه نمونه و هفت روستای هدف گردشگری است.

بزرگ‌ترین مجموعه کاروانسرای ایران در این شهرستان قرار دارد. وجود ۱۰ کاروانسرا و محوطه تاریخی و جاذبه‌های طبیعی بخش کالپوش، فرصت بسیار مناسبی برای جذب گردشگران در این منطقه است.

این شهرستان ۵۸ اثر ثبت شده در فهرست میراث تاریخی کشور دارد و واقع شدن آن در مسیر راه تهران - مشهد شرایط بسیار مناسبی را برای بازدید گردشگران فراهم می‌کند.

میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن با دوبخش مرکزی وکالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =