کانون فرهنگی و هنری امام مهدی آستارا پیله ابریشم تولید کرد

آستارا - ایرنا - مدیر کانون فرهنگی و هنری امام مهدی (عج) آستارا گفت: ۱۰ نفر از اعضای این کانون با همکاری گروه جهادی بسیج، در روستای دربند ۱۸۰ کیلوگرم پیله ابریشم را در راستای عمل به شعار و نام سال، تولید کردند.

رضا معاشرتی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام جهش تولید نامگذاری شده و ارزش ۱۸۰ کیلوگرم پیله ابریشم ۱۲۶ میلیون ریال است و آن را برای تولید نخ ابریشم به مازندران ارسال کردیم.

وی ادامه داد: کانون ‌های فرهنگی و هنری مساجد، نهادهای فرهنگی و اجتماعی را کمک و روحیه معنوی و جهادی جوانان را تقویت می کنند.

مدیر کانون فرهنگی و هنری امام مهدی (عج) آستارا بیان کرد: اعضای کانون در روزهای گذشته در راستای پیشگیری از شیوع کرونا حدود سه هزار جفت دستکش خریداری و به شهروندان توزیع کردند.

پیله ابریشم تولیدی نوغانداران کشور در هزار و ۲۰۰ کارگاه سنتی ابریشم کشی تربت حیدریه و چهار کارخانه صنعتی استان‌های گیلان، مازندران و خراسان رضوی به نخ ابریشم تبدیل می‌شود.

بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده و استفاده از ماسک و دستکش برای پیشگیری از شیوع آن مهم است و گروه های جهادی و کانون های فرهنگی به ضدعفونی اماکن عمومی و توزیع ماسک و دستکش اقدام می کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۵۰ کانون فرهنگی مساجد در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =