هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران در سیستان و بلوچستان

زاهدان-ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد در این اداره‌کل، گفت: شرایط برای وقوع بارش‌های همرفتی در ارتفاعات جنوب و جنوب شرق این استان برای بعدظهر امروز یکشنبه فراهم است.

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی بعدازظهر و اوایل شب برای امروز و با شدت کمتر روزهای دوشنبه و سه شنبه شرایط برای رشد ابر، رگبار و رعدوبرق، با احتمال تگرگ و وزش تندباد موقتی در ارتفاعات جنوب و جنوب شرق سیستان و بلوچستان فراهم است.
وی افزود: با توجه به نوع بارش‌ها انتظار می‌رود بارش‌های پیش رو سبب سیلابی شدن موقتی مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی این مناطق شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توصیه می‌شود در زمان فعالیت این سامانه از رفتن به ارتفاعات و اتراق در بستر یا حاشیه رودخانه‌های فصلی اجتناب شود.
وی افزود: با توجه به شاخص‌های همرفت، انتظار می‌رود در برخی ارتفاعات جنوب شرق سیستان و بلوچستان رعد و برق و تگرگ نیز رخ دهد بنابراین با توجه به خطر این دو پدیده توصیه می‌شود در هنگام وقوع این شرایط از چرای دام و قرارگیری در فضای باز خودداری شود.
حیدری از تشدید وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: از سه شنبه بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال و با شدت کمتر در نوار شرقی و مرز غربی استان افزوده می شود بطوریکه موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی بویژه در برخی محورهای مواصلاتی منطقه سیستان می‌شود.
وی اظهارداشت: علاوه‌بر خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی انتظار می‌رود و دمای هوای در نیمه شمالی از سه شنبه به تدریج بین سه تا پنج درجه کاهش می‌یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha