۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83828669
۰ نفر

برچسب‌ها

خطر ورود قزوین به پیک دوم کرونا جدی است

قزوین-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: با توجه به رشد مبتلایان، خطر ورود استان به پیک و موج دوم کرونا وجود دارد و جدی است.

پیمان نامدار  روز یکشنبه در نشست مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا با بیان اینکه ۱۲۴ روز است که در تقابل با کرونا هستیم،افزود: اگر در مقابله با کرونا و کاهش آسیب های آن به توفیقات دست یافته ایم ناشی از یک جهاد و رزمایش بیولوژیک و در کنار هم قرار گرفتن بوده است که این رویه باید تداوم یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی قزوین خاطرنشان کرد: امروز همه در برابر جلوگیری از ورود به پیک دوم کرونا مسوول هستیم.

نامدار همچنین گفت: امروز شاهد خستگی جامعه از رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم اما این مساله نباید موجب شود تا نسبت به فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی بی تفاوت باشیم چرا که در این صورت اوضاع از حیث ابتلا و شیوع به کرونا رو به وخامت خواهد گذاشت.

این مسوول با بیان اینکه نرم افزاری به نام ماسک در دسترس همه قرار دارد که می تواند وضعیت مناطق را از حیث سفید،زرد و قرمز به لحاظ ابتلا به کرونا نشان دهد، گفت: متاسفانه مانند روزهای اردیبهشت ماه شاهد سیر نزولی شیوع به کرونا نیستیم و رشد روز افزون بستری بیماران را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه عبور از یک پیک بیماری تضمینی برای عدم ورود به پیک دوم نیست،افزود: در حال حاضر مناطق روستایی استان که قبلا با خطر کم تری روبرو بودند به شدت در خطر هستند.

نامدار همچنین با بیان اینکه کرونا می تواند افراد سالم را نیز با مخاطرات جدی مواجه کند،گفت: بیشترین میزان کسانی که بدون بیماری زمینه ای بوده و از ابتلا به کرونا دچار مشکلات حاد شده اند، افراد چاق بوده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: رفتار ویروس در همه استان ها شبیه به یکدیگر نیست و اینکه گفته می شود ویروس کرونا ضعیف شده نادرست است و برخلاف تصورات که گفته می شد احتمال دارد کرونا در فصل گرما کمتر شود شاهد این موضوع نبوده و شیوع گسترده این بیماری را اکنون در استان های جنوبی شاهدیم.

نامدار در ادامه بر تقویت دولت الکترونیک به منظور کاهش مراجعه مردم به دستگاه برای دریافت خدمات تاکید کرد و گفت: همچنان باید حضور در اجتماع محدود و همراه با ماسک باشد.

این مسوول همچنین گفت: باید بیشتر جلسات خود را به شکل ویدیو کنفرانس و آنلاین برگزار کنیم تا این موضوع بر خودداری مردم از حضور در اجتماعات تاثیر بگذارد.

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور تقاضا داریم به جز فعالیت هایی که موضوعات اقتصادی و سلامت مردم را دچار مساله می کند باید در سایر زمینه ها شاهد اعمال محدودیت باشیم.

نامدار با بیان اینکه مردم نباید فکر کنند شرایط عادی شده و خطر کرونا از میان رفته است،گفت: باید به منظور پیشگیری از کرونا هرگونه تجمع در قالب همایش، عزاداری و عروسی خودداری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =