وزیر خارجه عراق : استفاده از زور امنیت منطقه را تهدید می‌کند

تهران - ایرنا - فواد حسین وزیر امور خارجه عراق با اشاره به اینکه سیاست فعلی کشورش گفت وگو با هدف رفع مشکلات است تاکید کرد که استفاده از زور راه حل‌ها را پیچیده و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

حساب رسمی وزارت خارجه عراق در توئیتر با اعلام این مطلب به نقل از فواد حسین افزود ؛ سیاست فعلی عراق مبتنی بر اصل گفتگو ، ارتباط ، ایجاد روابط خوب و متعادل برای حل همه مشکلات و جلوگیری از استفاده از زور است زیرا  استفاده از زور راه حل ها را پیچیده و امنیت منطقه را تهدید می کند.

بر اساس این بیانیه وزیر امور خارجه عراق در گفت وگوی تلفنی با نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اظهار داشت که اولویت سیاست خارجی عراق گسترش همکاریها به خصوص با کشورهای همسایه و به ویژه دولت های حوزه خلیج فارس است . 

دبیرخانه عمومی شورای همکاری خلیج فارس دیروز (شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که نایف الحجرف، در تماس تلفنی با فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، بر مواضع محکم این شورا در قبال عراق و اهمیت حفظ تمامیت ارضی، حاکمیت کامل، هویت عربی و وحدت ملی این کشور تاکید کرد.
بر این اساس، در این مکالمه در مورد فعال کردن تفاهم نامه منعقد شده بین شورای همکاری خلیج فارس و عراق و نیز برنامه کاری مشترک با هدف  تقویت همکاری های دو طرف در بخش های مختلف بحث و تبادل نظر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =