کرونا ۲ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال به اصناف کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد

یاسوج- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس برآورد های انجام شده توسط مسئولان سازمان های صنفی در این استان ،کرونا ۲ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال به واحدهای صنفی خسارت زده است.

امیر تیمور موسویان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال گذشته در این استان سبب تعطیلی ۲۵ هزار واحد صنفی کم خطر و پرخطر شد.

وی افزود: تعطیلی خودجوش و هماهنگی سیاست های ستاد ملی کرونا در کشور و استان و صدور بیانیه های متعدد از طریق اتاق اصناف و اتحادیه های استان بیانگر تشریک مساعی متولیان بازار با مقوله سلامت و دست اندرکاران نظام سلامت جامعه بوده است.

 معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در این استان اختصاص یافته است و تاکنون حدود هفت هزار نفر در سامانه کارا برای دریافت این تسهیلات نام نویسی کرده اند.

موسویان با اشاره به روز ملی اصناف، تاکید کرد: اصناف نقش مهمی در تکوین تحولات سیاسی و اجتماعی دارند و هم افزایی اصناف با دولت در راستای اجرای سیاست های برنامه های توسعه ای رشد بنگاه های اقتصادی را در پی داشته است.

وی عنوان کرد: اصناف در استان با مشکلات زیادی از جمله کاهش میزان تقاضا و رغبت برای سرمایه گذاری در بازار به دلیل افزایش مالیات های تصاعدی ارزش افزوده و اطلاع نداشتن متصدیان واحد های صنفی از قوانین و مقررات انتظامی و بهداشتی روبر هستند.

 معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تا حدودی راه برون رفت از این وضعیت تخصیص اعتبارات و تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش ارزان، تاکید بر تولید و ارتقا توسعه صادرات کالاهای تولیدی، حمیت از تولید کننده داخلی و کالای ساخت داخلی و پایبندی سازمان های مالیاتی به توافقات خود با اتحادیه های صنفی است.

تعداد ۲۹ هزار و ۱۲۳ واحد صنفی در کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت اشتغالزایی ۷۲ هزار و ۸۰۷ نفر وجود دارد.

 یکم تیرماه به عنوان روز ملی اصناف نام گذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =