نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی در اردستان افزایش می‌یابد

کاشان- ایرنا- رئیس اتاق اصناف اردستان گفت: یکی از چشم‌اندازهای ۱۴۰۰، تشکیل واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف در این شهرستان است که در آینده نزدیک راه‌اندازی خواهد شد.

مهدی بهفر روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: یکی از چشم‌اندازهای ۱۴۰۰، تشکیل واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف است که آخرین حلقه بین تولید کننده و مصرف کننده به شمار می‌رود که به زودی تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به تمدید و صدور ۵۵۹ فقره پروانه صنفی در یک‌ سال گذشته یادآور شد: تعداد ۲ هزار و ۷۱۲ واحد صنفی و ۱۲ اتحادیه در حال حاضر در شهرستان اردستان فعالیت دارند.

رئیس اتاق اصناف اردستان تصریح کرد: ۱۵۰ واحد صنفی نیز همچنان بدون پروانه در این شهرستان فعال هستند که به آن‌ها اخطار لازم داده شده است و در هفته آینده پلمب خواهند شد.

وی با اشاره به گلایه‌های مردم و مسوولان در مورد گرانی، تشریح کرد: سال ۹۹ به دلیل کرونا و رکود موجود، شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم تا جایی که‌ برخی کالاها مانند گوشت قرمز و روغن تا حدودی ثابت ماندند اما برخی مانند برنج و حبوبات یا میوه و تره‌بار بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش داشتند که بیشتر تابع قیمت‌های کشوری و استانی بوده است.

بهفر افزود: نبود ثبات قیمت، کمبود نقدینگی، عملی نشدن برخی وعده‌ها در زمان شیوع کرونا و خرده‌فروشی از چالش‌های موجود در بین اصناف شهرستان اردستان است.

وی همچنین بیان کرد: ۱۳۱ مورد در دوران شیوع کرونا البته مشمول دریافت کمک هزینه سه میلیون‌ ریالی شدند و در مجموع ۴۰۰ میلیون ریال به افراد کمک شده است یا از تخفیف برخوردار شده‌اند.

به گفته رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان، ۷۴۰ واحد صنفی این شهرستان در سه ماهه سال‌جاری مورد بازرسی قرار گرفتند که در جریان آن ۳۰ پرونده تخلف تشکیل و به اداره تعزیرات‌ حکومتی شهرستان فرستاده شد.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

یکم تیرماه، روز ملی اصناف نام‌گذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =