افزایش دما در آذربایجان‌غربی تا پایان هفته ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: دمای هوای استان تا پایان هفته به تدریج گرم‌تر می‌شود و این افزایش دما در مرکز استان تا ۶ درجه سانتی‌گراد نیز خواهد رسید.

یاسر اشتاد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته پلدشت با ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و شهرستان‌های چالدران و تکاب با دمای هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهرهای استان بودند.

وی اضافه کرد: فعالیت امواج بارشی در استان که از روز پنجشنبه آغاز شده، تا دوشنبه هفته جاری ادامه دارد و امروز، یکشنبه امواج ناپایدار فعالیتی بیشتر در مناطق شمالی و مرکز استان خواهند داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این امواج ضعیف و زودگذر به صورت رگبارهای عصرگاهی بروز می‌کند، اضافه کرد: چالدران در روز گذشته مقدار اندکی بارش داشت.

اشتاد افزود: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن رودخانه‌ها و احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد دور از انتظار نیست و لازم است تا شهروندان در ترددهای خود نکات ایمنی را در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات به‌موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری و اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها از ضرورت روزهای آتی در آذربایجان‌غربی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

پیرانشهر و سردشت جزو شهرهای پر بارش آذربایجان غربی با سالانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر بارندگی محسوب شده و بارش‌ها در این استان از شهریورماه آغاز و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

به علت کشاورزی بودن شغل اغلب مردم منطقه گزارش‌های هواشناسی جزو اخبار بااهمیت برای ساکنان استان آذربایجان غربی است چرا که تمامی فعالیت‌های کشاورزی را از کاشت داشت و برداشت براساس آن برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =