استاندار: کاروانسرای مرکز سمنان برای بهره‌برداری فرهنگی ساماندهی شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت : کاروانسرای مرکز شهر سمنان، اکنون که زندانیان از آنجا منتقل شده‌اند، با هم‌افزایی بخش‌های مختلف ساماندهی و برای بهره‌برداری فرهنگی آماده شود.

علیرضا آشناگر روز یکشنبه در آیین افتتاح ساختمان زندان شهر سمنان افزود : انتقال زندان از کاروانسرای مرکز شهر سمنان از خواسته‌های جدی مردم این شهر بود که محقق شد.

وی بیان کرد: اکنون با آزادسازی کاروانسرا ساماندهی این مجموعه برای بهره‌برداری هرچه بهتر فرهنگی به ویژه گردشگری باید مدنظر باشد.

استاندار سمنان تاکید کرد : در گام اول باید دیوار کاروانسرا برداشته و فضا آزادسازی شود، تا صحن و سرای این بنا در اختیار مردم قرارگیرد. 

آشناگر گفت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان کار ساماندهی و طرح‌های ویژه فرهنگی برای کاروانسرای مرکز شهر سمنان را آغاز کند، چرا که این مساله از خواسته‌های شهروندان است. 

وی افزود: برای کار انتقال سند این بنای تاریخی و فرهنگی سمنان نیز همکاری اداره کل زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی استان با تمام دستگاه‌ها ضروری است. 

وی درباره زندان جدید سمنان در خارج شهر نیز گفت: امید است فضای جدید اثر تربیتی و اصلاحی مناسبی برای افراد گرفتار در بند داشته باشد تا این افراد سالم و صالح به آغوش جامعه بازگردند. 

استاندار سمنان با آرزوی کاهش جرایم در استان به کمترین حدممکن، بیان کرد: اعتبار خوبی امسال درنظرگرفته شده است که بخشی برای دیون و بخشی برای توسعه و ساماندهی فضاهای زندان اختصاص می یابد.

استاندار سمنان بیان کرد: فضاسازی مناسب در ورودی مجموعه باید مورد توجه قرارگیرد تا خانواده های مراجعه کننده دچار مشکل نشوند و تکریم شوند زیرا هم افراد زندانی و هم خانواده‌هایشان محترم هستند. 

گام اول ندامتگاه جدید ٣٠٠ نفری شهر سمنان در قالب طرح‌های قوه قضائیه امروز با سخنان ویدئو کنفرانسی حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس قوه‌ قضائیه و با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استان سمنان افتتاح شد.

گام اول ندامتگاه شهر سمنان با هدف ایجاد فضای مناسب برای بازپروری و اصلاح و تربیت زندانیان و فراهم کردن شرایط لازم برای بازگشت آنها به زندگی سالم اجتماعی در زمینی به مساحت بالغ بر ٣.۵ هکتار با زیربنای پنج هزار و ۶۵٠ مترمربع و ظرفیت ٣٠٠ نفر بهره برداری شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha