قرارگاه پدافند زیستی نوعی آمادگی برای ورود به شرایط بحرانی کرونا است

بروجرد-ایرنا- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان گفت: قرارگاه پدافند زیستی وظایف دستگاه های مختلف را مورد تاکید قرار می دهد تا بتوان در مدت چند ماهه پیش رو آمادگی ورود به شرایط خطرناک را فراهم کرد.

 علی سیف ظهر روز یکشنبه در جلسه قرار گاه پدافند زیستی شهرستان بروجرد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: ویروس کرونا زیرساخت های اقتصادی را خسارت های سنگینی مواجه ساخته است بطوریکه گردشگری، تولید داخلی ، صادرات و اقتصاد را با مشکلات جدی همراه کرده است.

وی افزود: در چنین شرایطی که بسیاری مشاغل و اقتصاد در تمام دنیا ، کشور و استان متاثر از کرونا دچار خسارت هایی شده است باید بتوان در چند ماهه پیش رو به یک آمادگی رسید تا بتوان این بیماری را که می تواند در فصل پاییز به علت همپوشانی با سایر بیماری های ویروسی بحرانی شود ، کنترل کرد.

سیف گفت: قرار گاه پدافند زیستی که اولین جلسه آن در بروجرد برگزار شده است تلاش دارد ، تمامی دستگاهها وظایف و اقداماتی که باید انجام دهند را اطلاع دهند و با توجه به پیچیدگی و ناشناخته بودن ویروس کرونا باید خود را برای شرایط نامعلوم آینده آماده کرد.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان بیان کرد: حوزه زیستی گستره وسیعی دارد که انسان تا گیاه را در برمی گیرد و در آن موضوع پدافند زیستی مورد نظر قرار دارد و تمامی دستگاه ها اعم از دستگاه های مرتبط با حوزه سلاما و دستگاه های پشتیبان باید دراین حوزه سناریوهای خود را داشته باشند و ارائه دهند .

وی گفت: تا کنون اطلاعاتی مبنی بر اینکه کرونا یک جنگ زیستی است را اثبات کند ارائه نشده است اما این ویروس تمام کشورهای دنیا را تحت تاثیر قرار داده است .

مدیر کل پدافند زیستی استانداری لرستان یادآور شد: در جنگ های زیستی لزوما سلامت انسان و کشتار هدف نیست در بسیاری موارد جنگ های زیستی ، مباحث زیرساختی و اقتصادی را هدف قرار می دهند همانگونه که در مورد ویروس کرونا ، بسیاری از کشورهای دنیا زیرساخت های اقتصاد آنها متحمل خسارت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =