تحقق وعده شیرین خانه‌دارشدن مالکان مسکن مهر در قصرشیرین

قصرشیرین- ایرنا- ساخت واحدهای مسکن مهر یکی از راه‌های حمایت از اقشار کم‌درآمد برای خانه‌دارشدن بود که در سال‌های گذشته کلید خورد اینک با حمایت‌های دولت تدبیر و امید و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، مالکان ۱۶۰ واحد مسکن مهر در شهرستان مرزی قصرشیرین با تکمیل واحدهایشان، شاهد تحقق رویای شیرین صاحبخانه‌شدن به واقعیت هستند.

طرح مسکن مهر ۳۰۰ واحدی قصرشیرین یکی از طرح هایی بود که با گذشت سال ها به سرانجام نرسیده بود و مالکان این واحدها در طول سال های گذشته نسبت به بلاتکلیفی و نیمه کاره رها شدن واحدهایشان گلایه داشتند.

پروژه ۳۰۰ واحدی مسکن مهر این شهرستان نیز در زمینی به مساحت سه هکتار و در ۴۳ بلوک سه یا چهار طبقه و در ۲ مرحله در حال اجرا است.

با پیگیری های مسوولان و اهتمام دولت تدبیر و امید و با وجود مشکلات و گرانی و تورم و نبود اعتبارات، تسهیلات مکمل برای ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر ۳۰۰ واحدی قصرشیرین پرداخت شد و امروز شاهد تکمیل ۱۶۰ واحد از این پروژه هستیم تا آرزوی داشتن سرپناه را برای مالکانی که سال ها چشم انتظار رفتن به زیر سقف منازل خودشان را داشتند، به واقعیت تبدیل کند.

نداشتن توان مالی برخی متقاضیان برای اجاره و یا خرید منزل، تورم و گرانی حاکم بر بازار و نرخ بالای مصالح ساختمانی که خود عاملی برای افزایش قیمت واحدهای مسکونی است همه و همه از مشکلاتی است که به زودی مالکان واحدهای آماده واگذاری آن ها را پشت سر می گذارند و در منازل خود ساکن می شوند.

۱۶۰ واحد مسکن مهر قصرشیرین آماده واگذاری است 

فرماندار قصرشیرین گفت: ۱۶۰ واحد مسکن مهر از پروژه ۳۰۰ واحدی قصرشیرین در روبروی فرملانداری این شهرستان، آماده واگذاری است که مالکان این واحدها برای تسویه حساب و صدور معرفی‌نامه تحویل باید به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قصرشیرین مراجعه کنند.

مرادعلی تاتار روز یکشنبه  در حاشیه بازدید از واحدهای مسکن مهر قصرشیرین افزود: ساخت پروژه ۳۰۰ واحدی مسکن مهر در ۲ مرحله آغاز شد که مرحله اول آن شامل ۱۶۰ واحد است و ظرف چند روز آینده تحویل مالکان آنها می شود.

وی اظهار داشت: مرحله دوم پروژه مسکن مهر ۳۰۰ واحدی قصرشیرین نیز با ۱۴۰ واحد، هم اکنون با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجرا است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: طرح مسکن مهر یکی از مطالبه های مالکان این واحدها است که از سال ۹۱ در قصرشیرین اجرای آن شروع شد و از عوامل تاخیر در روند و آماده سازی این طرح می توان به زلزله های سال های گذشته و گرانی و تورم در افزایش قیمت مصالح ساختمانی اشاره کرد.

تاتار ادامه داد: زیرساخت های لازم برای مسکن مهر ۳۰۰ واحدی قصرشیرین از جمله اجرای شبکه داخلی آب و فاضلاب و انتقال شبکه انجام شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز خسروی و پرویزخان واقع است.