انتقال خون حدود ۲ هزار میلیارد ریال از بیمارستان‌ها طلبکار است

ساری - ایرنا - معاون توسعه مدیریت سازمان انتقال خون ایران گفت که این سازمان بابت ارائه خون به بیمارستان‌های کشور حدود یکهزار و ۹۸۰ میلیارد ریال مطالبات معوقه دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر حسین رنجبران روز یکشنبه در آیین معارفه و تکریم مدیران انتقال خون استان مازندران در ساری افزود : مطالبات سازمان انتقال خون از حدود ۹۵۰ بیمارستانی است که خون از این سازمان برای بیماران دریافت می کنند.
وی گفت که حدود ۱۸۳ میلیارد ریال از این معوقات مربوط به ۲ دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل است.
رنجبران از مدیران بیمارستان های بدهکار خواست تا هر چه سریع تر بدهی خود را به سازمان انتقال خون پرداخت کنند تا این سازمان بتواند به ماموریت خود برسد.
معاون سازمان انتقال خون کشور میزان بدهی سازمان انتقال خون به شرکت های تامین تجهیزات خونگیری را هم حدود ۲۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
خالی بودن ۵۹ درصد پست سازمانی
رنجبران یکی از مشکلات سازمان انتقال خون کشور را کمبود کادر اداری و خالی ماندن پست سازمانی اعلام کرد و اظهار داشت : هم اکنون حدود ۵۹ درصد از پست اداری سازمان انتقال خون در کشور خالی است.
وی اضافه کرد : سازمان انتقال خون از سال ۹۳ تاکنون به دلایلی نتوانست نیروی مورد نیازش را از طریق آزمون جذب کند و به همین دلیل هم پست های اداری این سازمانی خالی مانده است.

رنجبران گفت : در سال جاری مجوز استخدام نیرو در سازمان انتقال خون گرفته شد و پیش بینی می شود بتوانیم از طریق آزمون بخشی از نیروهای خود را تامین کنیم.
معاون سازمان انتقال خون بدون اشاره به تعداد نیروهای استخدامی سازمان انتقال خون در سال جاری ، افزایش ۵۰ درصدی حقوق نیروهای این سازمان را از برنامه های اصلی تشویقی و رفاهی این سازمان در سال جاری اعلام کرده است.
در این آیین دکتر ذوالفقار تقوی به عنوان مدیرکل انتقال خون مازندران معرفی و از خدمات دکتر اسماعیل پوریانی قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =