ترامپ هم ردیف هیتلر و موسولینی قرار گرفت

تهران- ایرنا- آوازه بدنامی سیاست‌های امپریالیستی، دیکتاتوری و نژادپرستانه رئیس‌جمهوری آمریکا تا جایی پیچیده است که تصویر ترامپ در یکی از بیلبوردهای شهری در اسپانیا درکنار تصاویر هیتلر و موسولینی به عنوان دیکتاتورهای بزرگ جنگ جهانی دوم قرار گرفت.  

براساس تصاویر منتشر شده در توئیتر، تصویر یکی از بیلبوردهای شهر «اولیروس» ایالت گالیسیا در شمال غربی اسپانیا از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در کنار تصاویر «هیتلر» و «موسولینی» دیکتاتورهای دوران جنگ جهانی دوم خبرساز شد.

«آنخل گارسیا سیان» شهردار شهر اولیروس در این زمینه گفت: برخلاف آن که بیلبوردهای خیابانی همیشه محل قرارگیری آگهی های تبلیغاتی بوده، این بار از فرصت استفاده کرده تا با عنوان «یک هیولای جدید» ترامپ را به شهروندان معرفی کنیم؛ او همچنین گفت: من نیز همچون سایر سیاستمداران، موضع گیری در قبال وقایع سیاسی را وظیفه خود می دانم.

سیان در ادامه گفت: در حالی که این روزها ما درحال تحقیق و پیگیری در مورد منشا پیدایش ویروس کرونا هستیم، همه می دانیم که منشا نژادپرستی در آمریکا شخص دونالد ترامپ بود و او همچون تمام آسیب هایی که پیش از این به آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین وارد کرده، در حال ضربه زدن به کل جهان است.

شهردار اولیروس همچنین تاکید کرد: من از وقتی سیاستمدار شده ام بارها گفتم که ترامپ شباهت بسیاری به موسولینی و هیتلر دارد؛ شما نیز با کمی دقت به ویژگی های شخصیتی ترامپ به حرف من پی خواهید برد.  

روش های دیکتاتورانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا جایی پیش رفته است که وی اخیرا اعلام کرد اگر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰میلادی این کشور بازنده شود و یک دموکرات به کاخ سفید راه یابد، همه کشور همانند مینیاپولیس خواهد شد.

در پی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس سفیدپوست آمریکا، اعتراض‌های گسترده‌ای از شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا آغاز شد و سپس سراسر این کشور و جهان را فرا گرفت.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =