آزمایشگاه سم‌شناسی پزشکی قانونی همدان بهره‌برداری شد

همدان- ایرنا- آزمایشگاه سم‌شناسی و آسیب‌شناسی پزشکی قانونی همدان همزمان با آغاز هفته قوه قضاییه به صورت ویدیو کنفرانس توسط رییس قوه‌قضاییه بهره‌برداری شد.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان روز یکشنبه در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا بیان کرد: این آزمایشگاه شامل قسمت آنالیز دستگاهی، آسیب شناسی، اتاق های پاس، استخراج و نمونه گیری است.

ارتین کمالی با بیان اینکه این مرکز از دستگاه های پیشرفته برای آزمایشگاه های مختلف شامل «اچ.پی.ال.سی»، «جی.سی» و «جی.سی.مس» بهره می برد، افزود: ۲ دستگاه نخست برای اندازه گیری و آنالیزه الکل و داروهای مورد استفاده فرد و از دستگاه «جی.پی.مس» نیز برای آنالیز داروها، سموم و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود.

وی ادامه داد: از دستگاه «تی.ال.سی» همچنین برای تست غربالگری استفاده می شود یعنی پیش از آنالیز داروها و سموم در دستگاه اصلی، نمونه ها در دستگاه تی.ال.سی بررسی می شود.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان راه اندازی آزمایشگاه سم شناسی را موجب بالا رفتن سرعت و کیفیت کار پزشکی قانونی دانست و افزود: پزشکی قانونی، کارشناس پزشکی و بازوی توانمند دستگاه قضایی است بنابراین بالا رفتن کیفیت و سرعت در روند پرونده های قضایی، احقاق حق و کاهش اطاله دادرسی در این نهاد مهم است.

کمالی بیان کرد: دستگاه جدید دیگری به نام «هموژنایزر» نیز خریداری شده است که روش جدید استخراج از نمونه ها و بافت‌ها با کمک آن صورت می گیرد.

وی گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۲۷۳ متر مربع و با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان بهره برداری شد که اعتبار آن از طریق ملی تامین شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان ادامه داد: در صورت تامین اعتبار، درصدد خرید یخچال‌های جدید و مخصوص با دمای ۷۰ درجه زیر صفر هستیم که در صورت تجهیز پزشکی قانونی به این یخچال، برای نمونه برداری و تعیین دی.ان.ای استفاده می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =