استاندار اصفهان: نظارت ویژه بر شهریه مدارس صورت گیرد

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: آموزش و پرورش باید با اعزام بازرسان نامحسوس و با حفظ آبروی افراد، اقدام‌های ویژه‌ای در زمینه نظارت بر دریافت شهریه‌های بی‌ضابطه برخی از مدارس غیرانتفاعی در این استان صورت دهد.

عباس رضایی روز یکشنبه در یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش در اداره‌کل آموزش و پرورش استان افزود: برخی از والدین برای ثبت‌نام فرزندان خود به بُعد مسافت منزل و مدرسه توجه نکرده و دانش‌آموز خود را از یک سوی شهر در مدرسه غیرانتفاعی در سمت دیگر شهر نام‌نویسی می‌کنند که این موضوع ترددهای بی‌مورد و آلودگی هوا را در بردارد.
وی در خصوص مصوبه جلسه پیشین شورای آموزش و پرورش بیان کرد: تجهیز شیرهای سرویس‌های بهداشتی مدارس باید به صورت مشارکت مردمی و با همکاری انجمن‌های اولیا و مربیان و خیران انجام شود.
استاندار اصفهان با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریورماه ادامه داد: براساس دستور رییس جمهور این زمان قابلیت انعطاف و جابجایی زمانی دارد که این موضوع باید توسط آموزش و پرورش به صورت مجزا در استان بررسی و اعلام شود.
وی تصریح کرد: اداره‌کل نوسازی مدارس با توجه به اینکه ممکن است زمانبندی حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس همانند گذشته نباشد می‌توانند کمبود تجهیزات و نیز نیروی انسانی را با برنامه‌ریزی مناسب و جابجایی جبران کنند.
رضایی اظهارداشت: سیاست گسترش مشارکت‌های خرد مردمی در توسعه و تجهیز مدارس امری پسندیده است ولی این موضوع نیازمند فرهنگسازی و استفاده از ظرفیت‌ رسانه‌هاست.
وی اضافه کرد: سامانه جدید ثبت‌نام از راه دور دانش‌آموزان که از امروز در استان راه‌اندازی شده است باید به مدارس غیرانتفاعی نیز تعمیم یابد تا از ترددهای بی‌مورد برای رفتن به مدارس خارج از محدوده محل سکونت دانش‌آموزان جلوگیری شود.
رییس شورای آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: هر منطقه از استان که نیاز به احداث مسکن برای معلمان باشد باید این امر محقق شود همانطور که در کاشان و بهارستان نیز این موضوع در دستور کار قرار گرفت.
سامانه جدید ثبت‌نام از راه دور دانش‌آموزان از امروز راه‌اندازی شد
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: این سامانه ثبت‌نام برای پایه‌های اول ابتدایی و هفتم به عنوان ورودی هر دوره منهای میان‌پایه‌ها طراحی شده است.
محمد اعتدادی افزود: با راه‌اندازی این سامانه دیگر نیازی به مراجعه خانواده‌ها به مدارس نیست.
وی بیان کرد: خانواده‌ها می‌توانند با انتخاب منطقه محل سکونت خود در سامانه، می‌توانند صرفا در مدارس محدوده منازل خود ثبت‌نام کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه این نوع ثبت‌نام با همکاری اداره پست اصفهان و برای اولین بار انجام می‌شود اظهارداشت: این سامانه تنها برای مدارس دولتی است.
در سال تحصیلی پیش‌رو ۸۸ هزار دانش‌آموز در مقطع اول ابتدایی و ۷۳ هزار دانش‌آموز نیز در مقطع هفتم تحصیل خواهند کرد.
در زمان حاضر در مجموع بیش از ۹۲۰ هزار نفر دانش‌آموز در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه استان توسط بیش از ۵۰ هزار معلم شاغل و ۳۰ هزار بازنشسته به تحصیل اشتغال دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =