عضو شورای شهر شیراز:‌ رویه قیمت‌گذاری در میدان تره‌بار شهر مطلوب نیست

شیراز-ایرنا- رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: فرآیند قیمت‌گذاری و عرضه محصولات کشاورزی در بازار عرضه میوه و تره‌بار شیراز مطلوب نیست که باید این رویه اصلاح شود.

به گزارش دریافتی ایرنا،‌علی ناصری در این زمینه گفت:‌شهرداری شیراز موظف به انجام کار کارشناسی در فرآیند عرضه میوه و تره‌بار است،  نظم‌ و دقت در نظام‌ قیمت گذاری و عرضه محصولات کشاورزی مساله ای جدی است که ضرورت تشکیل کارگروهی مشخص در این حوزه را آشکار می‌کند.

وی با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با موضوع سامان‌دهی کشاورزانی که محصولات آنها قابلیت عرضه در بازارچه‌های عرضه میوه و تره‌بار این شهر را دارند گادامه داد: پیش از این نیز در قالب طرحی یک فوریتی این موضوع به صحن شورا رفته بود، ظرف یک ماه آینده با تشکیل این کارگروه نسبت به انعقاد تفاهم نامه چند جانبه اقدام و نتیجه جهت بررسی به شورا ارائه خواهد شد.

این عضو شورای شهر شیراز اضافه کرد:‌هدف کارگروه، نظم و دقت و تسهیل و شفافیت در فرآیند قیمت گذاری و عرضه محصولات کشاورزی در این بازارچه ها خواهد بود 

ناصری اعضای این کارگروه تخصصی با محوریت سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری را نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیربط عنوان کرد و افزود: به این ترتیب سازمان جهاد کشاورزی ،سازمان صنعت، معدن و تجارت ، اداره کل استاندارد این استان، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با محوریت مراکز بهداشت شهرستان، سازمان تعاون روستایی استان ، اتاق اصناف شیراز، اتحادیه باغ داران و سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده در این کارگروه حضور خواهند داشت.

وی بر اساس نظر اعضای کمیسیون ، لیلا دودمان را ناظر شورا در سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی و محمدتقی تذروی دیگر عضو این شورا را به عنوان نماینده کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا در این کارگروه معرفی کرد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: علاوه بر تشکیل کارگروه و انعقاد تفاهم‌نامه، مقرر شد عرضه مستقیم محصولات سالم و  زیستی (ارگانیک) در میدان انجام شود ، بسته‌بندی و درجه‌بندی‌های مختلف محصولات کشاورزی نیز در میدان های تره بار لحاظ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha