امام جمعه بافق: مسوولان تبلیغات اسلامی به معارف دینی بیشتر توجه کنند

یزد - ایرنا - امام جمعه بافق گفت: اعزام مُبلغ ، تبلیغ ارزش‌های دینی، پاسخ به شبهه دشمنان در جامعه اسلامی و ساخت خانه عالم بخشی از اقدامات قابل تحسین اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان است.

حجت الاسلام سیدجواد سلیمانی روز یکشنبه در دیدار با کارکنان اداره تبلیغات اسلامی بافق با تبریک یکم تیر سالروز تاسیس این نهاد به فرمان امام خمینی (ره) اظهار کرد: این مجموعه ابتدا به صورت  مستقل ، منسجم و وابسته به ولایت فقیه، با عنوان « نهاد شورای عالی تبلیغات اسلامی» با هدف پرداختن به امور تبلیغات ایجاد شد و سپس به سازمان تبلیغات اسلامی تغییر نام داد.

وی از عملکرد این نهاد فرهنگی در فعالیت های فرهنگی، اطلاع‌رسانی دینی و پاسخ به شبهه میان جوانان و نوجوانان در منطقه قدردانی کرد.

امام جمعه بافق همچنین به مواردی از فعالیت های این اداره از قبیل اعزام و استقرار روحانیان دایمی و مناسبت‌های تبلیغی در حوزه شهری و روستاها و اجرای طرح هجرت ، برگزاری دوره های آموزشی قرآن و اجرای برنامه های فرهنگی و دینی اشاره کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق تصریح کرد: گرچه فعالیت‌های فرهنگی ظاهر کار نیست و آثار آن آنی نمایان نمی‌شود، اما در دراز مدت ثمر بخش است.
سلیمانی با تاکید بر اینکه نهاد یادشده متولی اصلی تبلیغ دین در جامعه است با تجلیل از تلاش های صورت گرفته خواستار تقویت و حمایت‌های فرهنگی و قرآنی در حوزه‌های تبلیغی و زیربنایی شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی بافق هم اظهار کرد: به مناسبت گرامی داشت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی و هفته اطلاع‌رسانی دینی، برنامه هایی از سوی این نهاد تهیه و اجرا می شود.

حجت‌الاسلام علی روحانی گفت: تجدید میثاق با شهدا و تجلیل از مقام بلند شهدای مدافع حرم، دیدار کارکنان این اداره و فعالان فرهنگی، مذهبی و قرآنی با تعدادی از مسوولان محلی، دیدار با خانواده شهدای روحانی ، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا از جمله برنامه‌هاست.

وی افزود: سخنرانی در نماز جمعه، تجلیل از فعالان فرهنگی، تجلیل از خانواده های کارکنان شاغل و بازنشسته، برگزاری همایش روحانیان، مداحان و برگزاری مسابقه فرهنگی ویژه خانواده‌های روحانیان و کارکنان  به صورت مجازی و با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی از دیگر برنامه‌ها است.

هم اکنون ۱۲ خانه عالم در دهستان‌های کوشک، مبارکه و سبزدشت بافق فعالیت دارد.

هر سال در ماه رمضان و محرم ۶۰ مبلغ دینی به مناطق شهری و روستایی شهرستان بافق اعزام می‌شوند که امسال به خاطر شرایط کرونایی این اعزام در ماه رمضان ۹۹ انجام نشد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =