سیستان و بلوچستان نیازمند مشارکت بیشتر زنان در مسائل اجتماعی است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این استان نیازمند مشارکت بیش از پیش زنان در مسائل اجتماعی و راه‌اندازی هر چه بیشتر سمن‌ها و موسسه‌های مردم نهاد است.

فریبا برنایی بجد روز یکشنبه در نشست هم‌اندیشی با سمن‌های سیستان و بلوچستان اظهارداشت: فعالیت زنان در حوزه سمن‌ها ارزشمند بوده و دولت و استانداری این استان نیز نگاه ویژه به این قشر داشته و خواستار افزایش سهم آنان در روند تصمیم سازی و مسائل اجرایی و فرهنگی است.

وی بر اهمیت نقش انجمن‌های مردم نهاد در مبارزه با کرونا تاکید کرد و افزود: سمن‌ها در مبارزه با کرونا همپای دولت فعال هستند و یکپارچگی آنان برای مبارزه با این بحران بسیار ارزشمند است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر تعامل میان سمن‌ها، تشکیل شورای هماهنگی و ساماندهی سمن‌های فعال ‌در حوزه بانوان را یک امر ضروری خواند و اظهارداشت: خدمات حوزه دولتی در تصمیم سازی و اجرای امور به تنهایی کارساز نیست و افزایش سهم مشارکت سمن‌ها به عنوان نمایندگان مردم در تکمیل حلقه خدمات حوزه اجتماعی ضرورت دارد.

وی همچنین بیان کرد: بزودی شاهد سفر و حضور مقامات ارشد کشوری مرتبط با حوزه اجتماعی در سیستان و بلوچستان خواهیم بود که باید با همگرایی و تعامل سازنده از این سفرها برای توسعه و ارتقای سطح کیفی سمن‌ها و تقویت جامعه مدنی بهره برد.

برنایی آگاهی سازی زنان در زمینه حقوقی و بهره‌مندی آنان از خدمات پزشکی و تسهیلات اشتغالزایی را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: مناطق هدف باید شناسایی شده و عمده فعالیت سمن‌ها بر اساس ضرورت مناطق متمرکز شود و کلان شهرهایی مانند شیراز می‌تواند یک الگوی بسیار موثر و موفق برای ساماندهی سمن‌ها باشد.

در این نشست نمایندگان سمن‌های بانوان در حوزه های مختلف نیز به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =