رحیمی شعرباف معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم شد

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با صدور حکمی غلامحسین رحیمی شعرباف را به عنوان معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم منصوب کرد.

به گزارش روز یکشنبه وزارت علوم، در حکم منصور غلامی برای رحیمی شعرباف آمده است: با توجه به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی در حوزه علم و فناوری به موجب این حکم به سمت معاون پژوهش و فناوری منصوب می‌شوید.

وزیر علوم در این حکم با اشاره به وظایف معاونت پژوهشی وزارت علوم، آورده است: به اجرا رساندن برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی، هدفمند کردن فعالیت‌های اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، استفاده از توان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری برای رفع چالش‌های ملی، تقویت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برای توسعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان، حمایت و بهره‌گیری از ظرفیت انجمن‌های علمی در تصمیم‌گیری‌های حوزه پژوهش و فناوری، اهتمام ویژه به پژوهش‌های علوم انسانی و هنر، توسعه همکاری‌های بین‌المللی از طریق انجام برنامه‌های پژوهش و فناوری مشترک و تعامل با همه نهادهای فعال و دستگاه‌های مسئول در حوزه علم و فناوری از جمله اقداماتی است که انتظار می‌رود با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری انجام گیرند.

غلامحسین رحیمی شعرباف متولد ۱۳۳۴ در شهر مشهد، دانش آموخته کارشناسی از دانشگاه تبریز، کارشناسی ارشد و دکتری در مهندسی مکانیک جامدات از دانشگاه یومیست انگلستان است؛ او هم اکنون استاد پایه ۳۴ گروه طراحی کاربردی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس است.

وی در طول سال‌ها فعالیت علمی مسوولیت‌های متعددی در حوزه آموزشی، علمی و فناوری کشور از جمله ریاست سازمان سنجش آموزش کشور، ریاست سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، سرپرستی موزه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، ریاست مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، عضویت در هیأت عامل موظف صندوق نوآوری و شکوفایی، مسوولیت راه اندازی و پیگیری مراکز کارآفرینی دانشگاه‌ها و ریاست بخش مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس را برعهده داشته است.

پیش از این، مسعود برومند مسئولیت معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم را برعهده داشت و وزیر علوم در حکم دیگری وی را به سمت مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری منصوب کرد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha