۱۷۰۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران قزوینی در نوبت اشتغال هستند

قزوین- ایرنا- معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین گفت: یک هزار و ۷۰۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران قزوینی در نوبت اشتغال هستند که بخشی از آنها از طریق شرکت در آزمون استخدامی جذب دستگاه‌های اجرایی می‌شوند.

محمدرضا شکوهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اشتغال فرزندان شهدا و  ایثارگران مهم‌ترین دغدغه بنیاد شهید استان است و برای رفع آن باید از ظرفیت بخش خصوصی و دولتی استفاده بهتری شود.

وی اظهار داشت: در حوزه‌ اشتغال ایثارگران قوانین خوبی داریم ولی باید اجرای آنها توسط مسوولان دستگاه‌های اجرایی به شکل بهتری عملیاتی و دنبال شود.

شکوهی با بیان اینکه سال گذشته سهمیه ایجاد اشتغال ویژه خانواده شهدا و ایثارگران قزوین ۹۶ نفر بود که ما بیش از این تعداد موفق به اشتغالزایی شدیم،ادامه داد: سال گذشته ۲۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای اشتغال ۸۸ نفر هزینه شد و همچنین  ۸۱ نفر از طریق آزمون استخدامی جذب دستگاه‌های دولتی شدند.

این مسوول با بیان اینکه به آمار ایثارگران جویای کار هر ساله تعدادی فارغ‌التحصیل دانشگاهی اضافه می‌شود، افزود: امسال هنوز سهمیه اشتغال بنیاد شهید استان اعلام نشده ولی بزودی مشخص خواهد شد.

 وی خاطر نشان کرد: با هدف اشتغالزایی برای فرزندان شهدا و ایثارگران قزوینی، توانمندسازی شغلی جامعه ایثارگری از طریق آموزش‌های فنی و مهارتی، مشاوره شغلی و فنی ـ تخصصی و طرح آموزش کارورزی را در دستور کار داریم.

این مسوول گفت: با توجه به محدودیت ادارات در جذب نیروهای انسانی، با اتکا به روش های دیگر نیز به دنبال اشتغالزایی برای فرزندان شهدا و ایثارگران هستیم.

شکوهی با اشاره به طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینی بنیاد اظهار داشت: طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینی ایثارگران به‌وسیله پرداخت وام و تسهیلات اشتغال‌زایی از طریق منابع داخلی بانک عامل طرف قرارداد، پرداخت یارانه سود و کارمزد به طرح‌های اشتغال‌زا، فعالیت در حوزه کسب‌وکار خرد و مشاغل خانگی اجرایی می‌شود.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: فرزندان شهید، جانباز و آزاده بیکار، فرزند جانباز ۷۰ درصد به بالا، فرزند جانباز متوفی ۲۵ درصد به بالا و فرزند آزاده متوفی ۵۰ درصد زیر پوشش این طرح هستند.

وی بیان اینکه تسهیلات ما از وام ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه شروع می‌شود گفت: اعطای وام قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی را از بانک‌های دولتی و وام‌های بالاتر  بین ۱۰ تا ۱۵ درصد سود را از طریق بانک‌های عامل در برنامه خود داریم که این مهم نیز به خوداشتغالی فرزندان شهدا و ایثارگران کمک می کند.

استان قزوین ۲ هزار و ۹۰۸ شهید، ۷ هزار و ۲۵۷ جانباز و ۶۶۵ آزاده دارد که این آمار ۱.۲ درصد جمعیت ایثارگری کشور را تشکیل می‌دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha