۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۶:۴۱
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83828021
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۴۵۰ بار یمن را بمباران کردند

تهران- ایرنا- «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شنبه شب اعلام کرد که ظرف یک هفته گذشته، جنگنده بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی بیش از ۴۵۰ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند.

به گزارش المسیره یمن، سریع گفت: جنگنده بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی در طول هفته گذشته بیش از ۴۵۰ بار مناطقی در استان‌های مأرب، الجوف، صنعاء، عمران، صعده، حجه، البیضاء و مناطق مرزی را بمباران کردند.

وی افزود: ائتلاف سعودی در این مدت، همچنین بیش از ۲۵ عملیات هجومی در محورهای عملیاتی استان‌های مأرب، الجوف، الحدیده، صعده و البیضاء انجام داد که این عملیات توسط نیروهای یمنی دفع شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تعداد کل حملات هوایی ائتلاف سعودی از فروردین‌ماه تا کنون را بیش از ۲ هزار و ۴۹۱ حمله عنوان کرد و افزود: در این مدت بیش از ۱۷۰ عملیات هجومی نیز توسط نیروهای این ائتلاف انجام شده است.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کردند.  

بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha