منابع خبری: حمله مظنون به تروریستی در انگلیس ۳ کشته برجای گذاشت

لندن- ایرنا- منابع خبری انگلیس بامداد یکشنبه گزارش دادند؛ حمله با سلاح سرد در شهر ریدینگ که احتمال می‌رود با انگیزه تروریستی صورت گرفته باشد، سه کشته بر جای گذاشته است.

پلیس منطقه «تیمز ولی» شمار جان‌باختگان را به طور رسمی تأیید نکرده اما می‌گوید؛ تعدادی زخمی بر اثر این حادثه به بیمارستان منتقل شده‌ که تحت درمان هستند.

بر اساس بیانیه پلیس، فرد مهاجم دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شده است. همچنین خیابان‌های اطراف مسدود و از اهالی منطقه خواسته شده نزدیک محل حادثه نشوند.

در همین حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که یک فرد مهاجم لیبیایی تبار شناسایی شده و احتمالاً حادثه تروریستی بوده است.

شاهدان عینی می‌گویند؛ فرد مهاجم را دیده‌اند که با چاقو به سمت ۱۰ نفر حمله‌ور شده و آنها را از ناحیه گردن و بازو زخمی کرده است.

بر اساس گزارش پلیس، این حادثه حوالی ساعت ۱۹ به وقت محلی رخ داده که متعاقباً پلیس و نیروهای امداد در محل حاضر شده‌اند.

اطلاعات بیشتری درباره جزئیات این حادثه و انگیزه مهاجم منتشر نشده است.

نخست وزیر انگلیس در واکنش به این حادثه در توییتی نوشت: ذهن من همراه آن‌هایی است که بر اثر این حادثه تکان دهنده در شهر ردینگ آسیب دیده‌اند. همچنین از نیروهای اورژانس حاضر در محل قدردانی می‌کنم.

این حمله در حالی صورت گرفته که سطح هشدار امنیتی در انگلیس، سال گذشته با یک مرحله کاهش به درجه «قابل توجه» رسیده است. این مرحله به این معناست که احتمال حمله تروریستی قویاً ممکن است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =