جراحی موفقیت‌آمیز پیوند قطع پای راست در بیمارستان طالقانی کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- متخصص جراحی بیمارستان آیت‌الله طالقانی کرمانشاه از جراحی موفقیت‌آمیز پیوند قطع پا در این بیمارستان خبر داد و گفت: این جراحی روی جوان ۲۰ ساله‌ای که حین کار با ادوات کشاورزی دچار قطع پای راست از ناحیه مچ پا شده بود، صورت گرفت.

دکتر کیوان حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این عمل جراحی روز گذشته انجام شد، افزود: پای مصدوم فقط توسط اتصال کوچک پوستی در ناحیه قدام مچ پا، کاملا سرد و تمام عناصر مچ پا قطع کامل شده بود.

او گفت: پس از بررسی های انجام شده این جوان برای حفظ این اندام، بلافاصله بیمار به اتاق عمل منتقل شد.

وی اظهارداشت: باتلاش تیم جراحی این بیمارستان برای نجات این عضو، جراحی با موفقیت انجام شد و شریان «پوستریور تیبیالیس» و ورید با «گرافت» از پای مقابل «آناستوموز» (پیوند) گردید.

وی گفت: این جراحی سه ساعت طول کشید و با وجود شدت و نوع تروما خوشبختانه موفقیت آمیز بود و منجر به حفظ این اندام برای مصدوم شد.

بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه سطح تخصصی و فوق تخصصی مرکزیت تروما و سوانح را در منطقه غرب کشور برعهده دارد.
این بیمارستان ۲۱۵ تخت فعال و کادر پزشکی متخصص و فوق تخصص و پرسنل مجرب دارد. تعداد کل کارکنان این مرکز ۶۷۷ نفر است که از این تعداد ۲۵۲ پرستار، ۷۵ پزشک و ۳۵۰ نفر پرسنل است.
این مرکز دارای ۱۲ بخش بستری است که تعداد تخت های این مرکز شامل ۲۱۵ تخت بستری، ۲۱ تخت اورژانس، ۱۳ تخت اتاق عمل و ۲۸ تخت ویژه است.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه در مجموع ۱۸ بیمارستان دولتی دارد که از این تعداد هفت بیمارستان در کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه و مابقی در شهرستان ها واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها