چهار طرح آب و فاضلاب کردستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

سنندج -‌ ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: چهار طرح زیرساختی آب و فاضلاب شهرستان‌های کامیاران، دهگلان و دیواندره با توجه به پیشرفت فیزیکی و میزان اعتبار آن امسال به بهره برداری می‌رسد.

بهرام نصرالهی‌زادی شامگاه شنبه در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کردستان اظهار داشت:‌ طرح آبرسانی به شهرهای سنندج، قروه و دهگلان از طریق سد آزاد از طرح‌های زیرساختی است که امسال هم کارهای اجرایی آن در حال انجام است.

وی افزود: ۱۰ کیلومتر از ۱۱ کیلومتر سامانه انتقال آب سد آزاد به سد قوچم در دهگلان به انجام رسیده و یک کیلومتر باقی مانده هم امسال به انجام می‌رسد و بخش پمپاژ آب می‌ماند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان یادآور شد: برای این طرح بیش از هزار میلیارد تومان هزینه شده اما هنوز مردم از آن بهره‌مند نشده‌اند که برای بهره‌مند شدن مردم از این طرح که هم مصارف کشاورزی و هم آشامیدنی دارد نیاز به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان هم در این نشست اظهار داشت:‌ طرحی را به عنوان مدیریت صحیح منابع و کاهش هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی تهیه کرده‌ایم که پس از تایید در شورای برنامه‌ریزی استان به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

محمدعظیم ملک افزود: تغییر در رفتار و فرهنگ مصرفی ادارات از اهداف این طرح است ضمن اینکه پیشنهاد ایجاد کمیته‌ای با عنوان تخصیص بهینه در ادارات نیز داده شده است.

وی اضافه کرد: نیازسنجی و اولویت هزینه‌ها و بررسی موجودی انبار و ارزیابی آن برای جلوگیری از خریدهای بدون نیاز از اهداف این کمیته است.

ملک یادآور شد: در بررسی‌هایی که انجام دادیم مشاهده شده دستگاه‌ها ۸۶ میلیارد ریال اموال غیرمصرفی در انبار دارند که در حال استهلاک است یا تاریخ مصرف آنها می‌گذرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان هم گفت:‌ در حال حاضر امکان پمپاژ ۲.۵ مترمکعب در ثانیه آب از سد آزاد برای نیاز دهگلان و قروه وجود دارد که اگر این ظرفیت به پنج مترکعب در ثانیه افزایش نیابد بخش عمده هدف سامانه انتقال آب محقق نخواهد شد.

کامران خرم افزود: برای افزایش ظرفیت پمپاژ به پنج متر مکعب و بهره‌مندی از بیشتر ظرفیت پروژه در ثانیه نیاز به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =