استاندار کردستان: ناتوانی دستگاه‌ها در دفاع از حقوق دولت نگران کننده است

سنندج‌ - ایرنا - استاندار کردستان گفت: ناتوانی دستگاه‌های دولتی در دفاع از حقوق دولت در محاکم قضایی و به سرانجام رساندن پرونده‌ها نگران کننده است.

بهمن مرادنیا شامگاه شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی استان اظهار داشت:‌ دستگاه‌های دولتی بیشتر اوقات پیروز دادگاه‌ها نمی‌شوند چون‌که طرف مقابل از وکلای توانمندی بهره می‌گیرد و طرف دولتی از این امکان بهره می‌برد.

وی افزود: اگر دستگاه دولتی این امکان را داشته باشد از وکلای توانمند استفاده کند هزینه محسوب نمی‌شود بلکه جلوگیری از هزینه است.

مرادنیا اضافه کرد: تیم حقوقی باید در استانداری متشکل از چند وکیل خبره تشکیل شود و مسائل دستگاه‌های مختلف را بررسی و راهنمایی‌های حقوقی لازم برای به نتیجه رساندن این پرونده‌ها به دستگاه‌ها ارائه کنند.

وی یادآور شد: فردی که تخلفی مرتکب شده برای بهر بردن از سود کلان هزینه‌های هنگفت هم می‌کند اما در این بین و بدون پیگیری جدی از سوی دستگاه دولتی،  بیت المال حیف و میل می‌شود.

استاندار کردستان با تاکید بر مدیریت صحیح منابع و کاهش هزینه‌ها در دستگاه‌های دولتی گفت: در شرایطی که بر مردم از نظر اقتصادی و معیشتی سخت می‌گذرد دستگاه‌های دولتی باید محدودیت‌هایی در هزینه‌ها قائل شوند.

وی تاکید کرد: کسانی که خارج از ضوابط قانونی از خودروی دولتی استفاده می‌کنند و یا هر هزینه‌ دیگری به دولت تحمیل می‌کنند بدون تعارف با آنها برخورد شود.

مرادنیا افزود: مدیری که تا این میزان برای دولت و اموال دولتی تعصب ندارد و بیت المال را درست مدیریت نمی‌کند باید در عملکرد او تجدید نظر شود.

وی یادآور شد: پروژه آبرسانی و تصفیه خانه شهرستان کامیاران راحت‌ترین طرح‌هاای آبرسانی در دست انجام است که اگر به بهره‌برداری نرسد دیگر پروژه‌ها با چالش مواجه خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =