پیشرفت فیزیکی تصفیه‌خانه آب شرب سامان به ۹۰ درصد رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری گفت: تصفیه‌خانه آب شرب شهر سامان به عنوان نخستین تصفیه‌خانه پیشرفته استان تاکنون از پیشرفت ۹۰ درصدی برخوردار شده است.

قدرت‌الله بیگلری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در حالی که باید طبق برنامه‌ریزی اولیه تاکنون به بهره‌برداری می‌رسید اما به دلایلی نظیر تحریم‎ها و افزایش قیمت‌ها، تاکنون به طول انجامیده که پیش‌بینی می‌شود با اختصاص اعتبار لازم فرایند تکمیل آن تسریع شود.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح اختصاص داده شده است که جذب این رقم در ۲ سال اخیر از رشد بیشتری برخوردار بوده است.

بیگلری تصریح کرد: تصفیه‌خانه آب شرب سامان برای رفع کدورت آب کوهرنگ در دستورکار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری افزود: فاضلاب شهر سامان نیز به صورت ۱۰۰ درصد اجرایی شده است.

بیگلری در خصوص برخی نگرانی‌های مردمی در خصوص کاهش کیفیت و کدورت آب در شهر سامان، اظهار داشت: کدورت آب سامان و نیترات آن که یک شاخص مهم به شمار می‌رود زیر ۳۰ میلی‌گرم بر لیتر است که متناسب با شاخص استاندارد بوده و جای نگرانی نیست.

وی افزود: در طول ۲ سال اخیر نیز قطعی آب در فصول مختلف سال به جز در مواقع حوادث،صورت نگرفته و روند خدمات‌رسانی به مردم این منطقه در حوزه آب و فاضلاب مطلوب است.

به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی تصفیه‌خانه شهر سامان با ظرفیت ۲۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز ( ۱۲۰ لیتر بر ثانیه) از سال ۹۰ آغاز شده است.

این تصفیه‌خانه نیاز آب شرب جمعیتی حدود ۳۰ هزار نفر را در شهرستان سامان تامین می‌کند.

شهر سامان مرکز شهرستان سامان در ۲۰ کیلومتری شهرکرد قرار دارد و یکی از مناطق گردشگری چهارمحال و بختیاری در حاشیه رودخانه زاینده‌رود است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =