۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۰
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83827921
۰ نفر

برچسب‌ها

سرانه فضای آموزشی کرمان ۴.۹ مترمربع است

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی استان کرمان ۴.۹ مترمربع و سرانه فضای آموزشی شهر کرمان حدود چهار مترمربع است گفت: این مقدار طبق شواهد بسیار کمتر از این عدد است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز شنبه در آئین انعقاد تفاهمنامه ساخت ۱۲۰ مدرسه در استان کرمان با حضور رییس سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: اگر اکنون برای افزایش سرانه فضای آموزشی در استان کرمان اقدام نشود در سال‌های آینده بسیاری از مدارس فرسوده و از رده خارج می شود.

وی به تغییر کاربری برخی فضای مدارس اشاره و تصریح کرد: از فضای برخی مدارس می توان به عنوان مراکز تجاری استفاده کرد و از این راه برای ساخت و تجهیز مدارس بهره برد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به اعتبارات بخش عمرانی به عنوان ظرفیت دیگر تامین اعتبار مورد نیاز احداث و تجهیز مدارس اشاره کرد و گفت: طبق قانون یک واحد درصد از محل مالیات ارزش افزوده می تواند برای نوسازی و تجهیز مدارس استفاده شود که سالانه حدود یک هزار میلیارد تومان منابع برای افزایش فضای آموزشی ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت بنیاد فرهنگی قدس و شرکت‌های بزرگ اقتصادی از دیگر ظرفیت‌های این حوزه است که بر اساس مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند در راستای ایجاد فضای آموزشی به کمک دولت ها بیایند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha