۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۴
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 83827918
۲ نفر

برچسب‌ها

آتش‌سوزی گسترده مراتع علی‌آباد نیزار قم همچنان ادامه دارد

قم-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قم با اشاره به آخرین وضعیت آتش‌سوزی در مراتع روستای علی‌آباد نیزار گفت: این آتش‌سوزی گسترده از ساعت ۱۳ ظهر امروز آغازشده و تاکنون مهار نشده است.

سید محمدتقی سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، ادامه داد: آتش‌سوزی گسترده در این منطقه از مراتع روستا آغازشده و هم‌اکنون به ارتفاعات و نزدیکی قله کوه‌ها توسعه پیداکرده است.

وی افزود: آتش‌سوزی در علی‌آباد نیزار بسیاری از ذخیره‌گاه‌های بادامچه‌های رسیده در این منطقه را نابود کرده و خسارت زیادی به مراتع طبیعی وارد کرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قم که از محل آتش‌سوزی گفت‌وگو می‌کرد، اضافه کرد: ۲۰ نفر از نیروهای امدادی در حال ادامه مهار آتش هستند.

سجادی خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط جغرافیایی منطقه امکان امدادرسانی توسط خودروهای مخصوص نیست و آتش‌سوزی گسترده این منطقه با بیل و آتشکوب در حال مهار و جلوگیری از پیشروی آن هستیم.

وی ابراز داشت: با هماهنگی انجام ‌گرفته شده با فرماندار قم، از مردم این منطقه برای مهار آتش و جلوگیری از پیش روی آن استفاده می‌شود.

سجادی یادآور شد: هم‌اکنون بالغ‌بر دوسوم از حجم و مساحت آتش‌سوزی‌ها مهار شده است اما به دلیل وزش باد شدیدی که در منطقه در حال وزیدن است، امکان مهار کامل آن با دشواری همراه شده است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ارتفاعات بیدک در روستای علی‌آباد نیزار شاهد بیشترین حجم از آتش‌سوزی است.

روستای علی آباد نیزار در ۵۵ کیلومتر جنوب قم واقع شده است./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =