اعتبار طرح‌های خیرین مدرسه ساز کرمان به سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه پروژه‌های خیرین مدرسه‌ساز این استان هزار میلیارد تومان بوده است گفت: اعتبار این طرح‌ها طی سال جاری به سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری‌نسب روز شنبه در آئین انعقاد تفاهمنامه احداث ۱۲۰ مدرسه استان کرمان با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به کمبود فضای آموزشی در این استان افزود: ۴۸ دانش آموز در فضای ۲۰ متری در حال تعلیم و تربیت هستند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۶۰ هزار دانش‌ آموز کرمانی به صورت ۲ شیفته درس می خوانند که امسال با توجه به افزایش آمار دانش آموزان این تعداد بیشتر خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به آخرین سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس به استان کرمان اشاره و تصریح کرد: در آن سفر که در ایام شهادت شهید سلیمانی بود، عملیات اجرایی احداث ۱۰۵ کلاس درس در این استان آغاز و مقرر شد که این فضای آموزشی در مهرماه سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه حدود ۳۱۰ طرح از سال ۱۳۹۰ معطل مانده که ۲۹۰ مورد از این تعداد تعیین تکلیف شد اظهار داشت: کرمان از نظر وجود فضای آموزشی در شمار چهار استان رده آخر قرار دارد و سرانه فضای آموزشی در کرمان بسیار پایین است.

اسکندری نسب گفت: سازمان نوسازی مدارس استان کرمان طبق توافقات انجام شده قرار است یک هزار کلاس درس را طی سال‌جاری به آموزش و پرورش این استان تحویل دهد.

وی ادامه داد: همچنین طرح آجر به آجر در کرمان از ماه‌های قبل آغاز شده و در قالب این طرح در منطقه نوق از توابع رفسنجان ۹۵ نفر یک مدرسه ۶ کلاسه را احداث کرده اند.

وی گفت: همچنین در سیل‌های سال گذشته و فروردین امسال به ساختمان ۲۶۰ مدرسه آسیب وارد شد.

هزار کلاس درس تا پایان سال جاری تحویل آموزش و پرورش کرمان می شود

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمان نیز گفت: حداقل یک هزار کلاس درس طی سال جاری با کمک خیرین تحویل آموزش و پرورش این استان خواهد شد که با ساخت این ۱۲۰ مدرسه ۷۲۰ کلاس درس به کلاس‌های درس استان کرمان اضافه می‌شود.

محمد واعظی نژاد افزود: سرمایه‌گذاری خیرین مدرسه ساز در سال 96 حدود ۲۲ میلیارد تومان بود که این مقدار در سال گذشته به ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: خیرین مدرسه ساز با انعقاد این تفاهمنامه ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =