۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۱
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 83827904
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۴ درصد تعهد اشتغال در کاشمر تحقق یافت

مشهد- ایرنا- فرماندار کاشمر گفت: تعهد اشتغال این شهرستان در سال گذشته ایجاد ۱۶۸۸ فرصت شغلی بود که ۱۰۴.۷ درصد آن تحقق یافت.

مسلم ساقی عصر شنبه در جلسه شورای اداری کاشمر افزود: گرچه برخی ادارات تعهدی که داده بودند به حدنصاب نرسید اما برخی ادارات دیگر جبران کردند و با  توجه به افزایش تعهدی که امسال ایجاد شده پیگیری می‌شود که درصد تحقق و عملکرد بیش از سال قبل باشد.

وی ادامه داد: تاکنون توسط ۵ معین اقتصادی اقدامات خوبی در شهرستان انجام شده و در سال گذشته بالغ‌بر ۱۹۴ فقره تسهیلات کسب و کارهای خرد پرداخت شده است که در اقتصاد شهرستان تأثیر بسیار دارد.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه تاکنون ۱۳۰ پروژه توسط معین‌های اقتصاد مقاومتی در سامانه نهاد اقتصاد مقاومتی ثبت و به تائید رسیده است گفت: این پروژه‌ها در تأمین معیشت مردم، اشتغال، تأمین کالاهای اساسی و تحقق شعار سال تأثیر بسیار خواهد داشت.

وی افزود: کرونا همچنان به طور جدی وجود دارد و نباید غفلت و عادی‌سازی شود زیرا وضعیت استان خراسان رضوی از این نظر دوباره  قرمز اعلام شده و در برخی شهرستان‌ها تعداد بستری‌ها بیش از تخت‌های بیمارستانی بوده است که در حال انتقال بیماران به مشهد هستند.

ساقی ادامه داد: هر اداره‌ای باید نارضایتی‌های صنفی و مطالبات اجتماعی را در حوزه کاری خود جدی بگیرد و به سرعت مشکلات را حل‌وفصل کند، اگر غیر از این باشد هزینه‌های مادی و معنوی افزایش خواهد یافت.

وی گفت: با توجه به اینکه در سال آخر دولت دوازدهم قرار داریم مدیران باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته و تلاش کنند تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالا به نتیجه برسد و معطل اعتبار نماند.

فرماندار کاشمر افزود: مدیران باید حضور پررنگ‎تری در بین مردم داشته و با صراحت با مردم گفت‌وگو کرده و اطلاع‌رسانی کنند و ضمن شفاف‌سازی اگر کمبودهایی وجود دارد اعلام شود.

وی اعتماد را بهترین سرمایه اجتماعی دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه برخی بذر ناامیدی و یاس در جامعه منتشر می‌کنند، بااطلاع رسانی دقیق، درست و به‌موقع باید جلو سیاه نمایی گرفته شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر نیز گفت: زنگ هشدار ابتلا به کرونا در این شهرستان به صدا در آمده و تعداد بیماران بستری دارای علائم حاد تنفسی در بیمارستان شهید مدرس کاشمر رو به افزایش است.

محمد جواد یزدانی افزود: طی چند روز اخیر، شاهد افزایش بیماران با علائم حاد تنفسی هستیم که در صورت عدم رعایت شهروندان شاهد وضعیت بحران در شهرستان خواهیم بود.

وی از شهروندان خواست دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمایند و ضمن استفاده از ماسک از حضور در تجمعات خودداری کنند.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =