طرح مکان یابی مدارس بر اساس تحولات جمعیتی اجرا می‌شود

کرمان - ایرنا - معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه طرح مکان یابی مدارس طی ۵۰ سال آینده و بر اساس تحولات جمعیتی اجرا می‌شود گفت: سامانه این طرح نیز طراحی شده و اکنون طرح مکان‌یابی مدارس در ۲ استان کشور به ‌صورت پایلوت در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا، مهراله رخشانی مهر روز شنبه در آئین انعقاد تفاهمنامه احداث ۱۲۰ مدرسه در استان کرمان افزود: ۴۵ میلیارد تومان طی سال گذشته از محل صندوق ذحیره ارزی برای سه استان سیل‌ زده کشور اختصاص داده شد که یکی از این سه استان، کرمان بود.

وی اظهار داشت: ۴۸ میلیارد تومان نیز سال گذشته برای استانداردسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی استان کرمان هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه ملی رها شده در کشور وجود ندارد و اگر پروژه‌ای رها شده ای باشد از طرح های استانی است افزود: خیرین مدرسه ساز سال گذشته حدود هزار ۵۰۰ میلیارد تومان کمک کردند.

ومعاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید از شیوه‌های نوین برای جذب خیرین در بخش مدرسه سازی بهره‌ بگیریم گفت: با اجرای طرح آجر به آجر قصد داریم همه اقشار جامعه را در امر مدرسه‌سازی مشارکت دهیم.

 وی اظهار داشت: سامانه مهر مدرسه بر اساس چارچوب مشارکت هرچه بیشتر خانواده‌ها در امر مدرسه سازی و بر اساس آموزه‌های سند تحول بنیادین طراحی شده و به جلب مشارکت بیشتر مردم در امر مدرسه سازی منجر می‌شود.

مصطفی آیت‌الهی‌موسوی معاون امور عمرانی استاندار کرمان نیز گفت: بزودی مشکل تمام مدارس جنوب این استان از بابت انشعاب آب و برق حل خواهد شد.

در این آئین تفاهمنامه ساخت ۱۲۰ مدرسه با ۷۲۰ کلاس توسط اتاق بازرگانی استان و موسسه خیریه مهر گیتی امضا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =