جاده دستجرد به عباس آباد با رعایت نکات محیط زیستی بهسازی می‌شود

شاهرود-ایرنا- فرماندار شاهرود گفت : راه قدیمی دستجرد به عباس آباد به منظور دسترسی بهتر روستاییان منطقه خارتوران با رعایت ملاحظات محیط زیستی بهسازی می شود.

نادر فخری عصر شنبه در نشستی که با حضور مدیران کل حفاظت محیط زیست استان سمنان و راه و شهرسازی شرق استان سمنان (شاهرود) در فرمانداری شاهرود برگزار شد، اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت این جاده درخواست اهالی منطقه است و باید در حل این موضوع هم رضایت مردم و هم عمل به قوانین و ضوابط محیط زیستی در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه برای دهیاران شهرستان شاهرود شرح وظایفی برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی تدوین شده ، تأکید کرد: حفظ محیط زیست وظیفه شرعی و قانونی مسوولان است و باید از این میراث برای آیندگان پاسداری کرد.
معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه این مسیر از سال های دور در ذخیره گاه زیستکره توران وجود داشته و مورد استفاده روستاییان و محیط بانان بوده، افزود: به منظور آسان سازی دسترسی اهالی ،  همان راه قدیمی با زیرسازی استاندارد در قالب راه روستایی و بدون آسفالت مرمت و بهسازی می شود.
فخری همچنین به توافق ۲ اداره کل راه و شهرسازی و حفاظت محیط زیست برای واگذاری پایگاه محیط بانی سه راهی مجن و تغییر کاربری آن به راهدارخانه اشاره کرد و گفت: پس از جانمایی و واگذاری زمین، پایگاه جدید محیط بانی با استفاده از اعتبارات استانی در منطقه ساخته می شود.
بررسی ساخت تقاطع غیرهمسطح مجن نیز دستور کار نشستی دیگر بود که در ادامه با حضور مدیر کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان برگزار شد.  فرماندار شاهرود با تأکید بر ضرورت اجرای این طرح یادآور شد: متأسفانه سالانه تصادف های منجر به فوت بسیاری در تقاطع مجن رخ می دهد و اجرای این طرح به عنوان یکی از مهمترین خواسته های مردم شاهرود باید هرچه سریع تر آغاز شود.

تقاطع مجن در پنج کیلومتر شهر شاهرود به بسطام واقع شده و معمولا از ترافیک بالایی برخوردار است. بروز حوادث رانندگی مختلف در طول هر سال موجب شده تا بسیار از مردم و کارشناسان بر ساخت این تقاطع غیر همسطح تاکید کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =