فرماندار: هسته‌های کار و تلاش برای توسعه روستاهای بجستان ضروری است

گناباد- ایرنا- فرماندار بجستان تشکیل هسته‌های کار و تلاش در روستاهای این شهرستان را لازمه توسعه و رونق اقتصادی آنها دانست و بر توجه بیشتر مسوولان ذیربط به این مهم تاکید کرد.

حسین ابراهیمی کردیانی عصر شنبه در جلسه مشترک کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال و سرمایه گذاری بجستان از بانک قرض‌الحسنه رسالت به عنوان یکی از معین‌های اقتصادی این شهرستان خواست با شناخت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستاها به این مهم اهتمام ورزد.

وی بر افزایش رسته‌های شغلی خرد و خانگی در مجموعه شبکه اجتماعی رسالت وابسته به بانک قرض‌الحسنه رسالت در شهرستان بجستان تاکید کرد.

فرماندار بجستان گفت: در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی ۱۸ تفاهمنامه با معین‌های اقتصادی شهرستان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه همه ظرفیت‌های محدود و بدون استفاده اشتغال زایی در روستاهای این شهرستان شناسایی و از آنها در مسیر توسعه شهرستان استفاده می‌شود، افزود: یکی از این ظرفیت‌ها قالیبافی است که ۹۰۰ نفر به صورت مستقیم در این بخش فعالیت دارند و با تفاهمنامه‌هایی با همراهی سه شرکت از این ظرفیت استفاده می‌شود.

ابراهیمی کردیانی با اشاره به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در سالجاری و اعلام ۱۴ رسته شغلی برای دریافت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از این ویروس از مسوولان مربوطه خواست با محوریت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به شناسایی افراد دارای شرایط و سرعت بخشی در پرداخت تسهیلات به آنان اهتمام ورزند.

هسته‌های کار و تلاش متشکل از فعالان اقتصادی و جوانان و کارآفرینان، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهاست که با محوریت معین‌های اقتصادی با شناسایی ظرفیت‌های خاص هر روستا از آنها در مسیر رونق اقتصادی و اشتغال استفاده می‌کنند.

شهرستان بجستان در ۲۷۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =