ایجاد دفتر کنسولگری افغانستان در کرمان پیگیری می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری کرمان گفت: پیگیر هستیم که بعد از زاهدان دفتر کنسولگری افغانستان در استان کرمان ایجاد شود تا مشکلات مهاجرین افغان در این راستا رفع ‌شود.

به گزارش ایرنا ، علی شفیعی روز شنبه در مراسم روز جهانی پناهندگی با اشاره به اینکه توجه ویژه‌ای به امور اتباع در استان کرمان شده است ، افزود: امیدواریم در ادامه بتوانیم خدمات مطلوب و ارزنده‌ای را به این قشر از جامعه ارائه کنیم. 

وی اضافه کرد:  برای جمهوری اسلامی افتخار بزرگی است که فرزندانی از خاک افغانستان از بدو تولد در این کشور رشد کرده‌اند و از تحصیلات عالی در دانشگاه‌هایی ایران برخودار شده‌اند. 

مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری کرمان تصریح کرد: سازمان‌های بین‌المللی و معاندین که ۴۰ سال  بر طبل تخریب چهره جمهوری اسلامی می‌کوبند و هر روز وحشیانه به این کشور حمله می‌کنند کجا هستند که ببینند که فرزندان افغانستان بعد از رهایی از کمونیست خشن و بی هویت، امروز هویت خود را در جمهوری اسلامی ایران پیدا کرده‌اند و  رانده شده دیروز افغانستان امروز در جوار مزار  حاج قاسم سلیمانی در خاک آرمیده است. 

شفیعی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با آغوش باز مهاجرین را پذیرفته است ت، صریح کرد: اشتراکات زیادی بین  ایران و افغانستان وجود دارد. 

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران گام‌های اساسی در مداوای بیماران کرونایی داشته است و هیچ تفاوتی را بین مردم ایران و مهاجرین در این کشور در این زمینه وجود دارد. 

شفیعی با اشاره به اینکه اداره کل اتباع امروز در کنار مهاجرین است  تصریح کرد: از بین مهاجرین خارجی در استان کرمان تنها یک نفر در شهرستان رفسنجان مبتلا به کرونا شد و این مهم به دلیل مراقبت‌های ویژه و اطلاع رسانی های به موقع جوانان این قشر در استان بوده است. 

وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار افاغنه مجاز و غیرمجاز در استان کرمان وجود دارد گفت: به فرموده رهبری آموزش به  فرزندان اتباع رایگان است و آنها لازم التعلیم هستند. 

وی با بیان اینکه اتباع می‌توانند؛سفیران خوبی برای اسلام و جمهوری اسلامی ایران باشند خاطرنشان کرد: اجازه ندهیم دشمنان با کینه توزی که به ملت ایران و افغانستان دارند  به اهداف پلیدشان دست یابند و هیچ توقعی هم در راستای سیاه نمایی هم نداریم. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =