حداد عادل: ظلم ستیزی گفتمان مشترک انقلاب اسلامی و ملت فلسطین است

تهران - ایرنا - مشاور رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه رمضان عبدالله شلح رهبر فقید جنبش جهاد اسلامی، پیام انقلاب اسلامی را درک کرد، گفت: ظلم ستیزی بخشی از گفتمان مشترک انقلاب اسلامی و ملت فلسطین است.

غلامعلی حداد عادل مشاور رهبر معظم انقلاب و رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی شنبه در مراسم بزرگداشت رمضان عبدالله شلح رهبر فقید جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطرنشان کرد: هر مسلمانی در دو امر مبارزه با استکبار و ظلم و اجرای فرامین اسلامی با ما اشتراک گفتمانی دارد و باید در این دو موضوع با آنها متحد شویم.
وی تصریح کرد: از طریق گفتمان ظلم ستیزی و اجرای آموزه های اسلامی، مخاطبان وسیعی می توانیم در جهان اسلام پیدا کنیم.
رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، کسانی مثل رمضان عبدالله را از برادران اهل تسننی دانست که معنا و جهت انقلاب اسلامی را به خوبی درک کرده اند و با آن همراه هستند.
حداد عادل با بیان اینکه در چهل سال گذشته دنیای غرب تلاش کرده مانع رسیدن پیام انقلاب اسلامی به مردم منطقه و جهان شود، گفت: یکی از راهبردهای غرب این بود که به اهل تسنن بگویند این انقلاب طایفه ای و شیعی است و آن را ضد عرب جلوه دهد.
وی تصریح کرد: غربی ها انقلاب اسلامی ایران را حرکتی جاه طلبانه برای احیای امپراتوری باستانی ایران معرفی می کنند و گروهی از شیعیان و اهل تسنن با بی بصیرتی به پروژه تفرقه افکنانه غرب دامن می زنند.
مشاور مقام معظم رهبری به شکست مرسی در انقلاب مصر اشاره کرد و گفت: مرسی به ایران آمد اما قدر حمایت ایران را ندانست.
حداد عادل گفت: برخی هم در داخل به برد جهانی انقلاب توجه ندارند و دشمن هم از این موضوع سواستفاده می کند اما شخصیت هایی مثل رمضان عبدالله شلح در جهان اسلام پیدا شدند که روح انقلاب اسلامی را درک کردند.  
وی با بیان اینکه با زبان جهان اسلام، می توانیم انقلاب را معرفی کنیم، گفت: نباید با طرح مسایل اختلافی برای انقلاب هزینه بتراشیم زیرا هر مسلمانی در دو امر مبارزه با استکبار و ظلم و اجرای فرامین اسلامی با ما اشتراک گفتمانی دارد و باید در این دو موضوع با آنها متحد شویم.
رییس پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از طریق این گفتمان، مخاطبان وسیعی می توانیم در جهان اسلام پیدا کنیم، تصریح کرد: در جهان عرب و در میان شیعیان و اهل تسنن کسانی همانند سید حسن نصرالله هستند که انقلاب اسلامی را در جهان عرب ترجمه کردند.
حداد عادل با بیان اینکه رمضان عبدالله در فلسطین پیام امام و رهبری را درک و به آن عمل کردند، گفت: رمضان عبدالله حاشیه سازی های برخی جریان های مقاومت را نداشت و مجاهدی نستوه در راه آزادی فلسطین بود.
مراسم بزرگداشت رمضان عبدالله شلح، رهبر فقید جنبش جهاد اسلامی عصر شنبه با پیام سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس و سخنرانی خالد البطش از رهبران جهاد اسلامی فلسطین، ‌ حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس، غلامعلی حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، صلاح زواوی سفیر فلسطین و خالد قدومی نماینده حماس و  ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در موسسه مطالعات راهبردی اندیشه‌سازان نور برگزار شد.

رمضان عبدالله شلح، دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین ۱۸ خردادماه در ۶۲ سالگی و بر اثر بیماری درگذشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =